Ta książka was zaskoczy! Biografia Czesława Mozila

Ta książka was zaskoczy! Biografia Czesława Mozila
Ta książka was zaskoczy! Biografia Czesława Mozila

„On chyba nie jest zbyt inteligentny, skoro robi tyle błędów gramatycznych. Tak długo już tutaj mieszka, a nie potrafi się dobrze wysłowić po polsku. To na pewno debil […]. Bo niby kim on jest? Artystą? Błaznem? Wytworem mediów?”

Nie tak łatwo być Czesławem Mozilem. Kontrowersyjny wizerunek, śmieszny akcent, połączenie alternatywnej muzyki z komercyjnym show. To wszystko składa się na jedną z najbardziej oryginalnych postaci polskiej sceny muzycznej, o której chyba każdy Polak ma swoje zdanie. Biografia „Nie tak łatwo być Czesławem” napisana razem z uznanym dziennikarzem muzycznym Jarkiem Szubrychtem naprawdę zaskakuje. Bez fałszywej skromności i bez skrępowania Czesław Mozil opowiada o emigracji i poczuciu wyobcowania. O rodzinie, muzyce, fanach i hejterach. O przypadkowych dziewczynach i o tej właściwej kobiecie. O sztuce i komercji.

Czesław Mozil

Urodzony w 1979 roku w Zabrzu. Stuprocentowy Polak, prawie Duńczyk, trochę Ukrainiec. Muzyk alternatywny, który zszedł na komercyjne psy. Autor piosenek, wokalista i akordeonista, lider zespołu Czesław Śpiewa. Dzieci widzą w nim bałwanka Olafa, telewidzowie jurora z talent show i bohatera zabawnych reklam, a kobiety… No właśnie – co, do cholery, one w nim widzą!?

Jarek Szubrycht

Urodzony w 1974 roku w Dukli. Bywa wokalistą grupy Lux Occulta, jest dziennikarzem, tłumaczem i autorem książek – m.in. biografii zespołów Vader i Slayer oraz wywiadu rzeki z Marylą Rodowicz. Wnikliwy analityk popkultury: kiedy po raz pierwszy zobaczył koncert Czesława Mozila (jesienią 2007 roku), odciągnął na bok jego wydawcę i próbował go przekonać, że to się na pewno nie sprzeda…

Premiera 7 października 2015 r.