Transemocje – ciekawe wydarzenie kulturalne

transemocjeZ czasem targają nami nowe emocje, które są wariantami tych dwóch pierwszych, pierwotnych doznań. Radość, smutek, pożądanie, zazdrość, strach… wszystkie stany emocjonalne człowieka, te skrajne i te subtelne są tematem eksperymentu teatralnego pod tytułem „TRANSEMOCJE”.INSCENIZACJA: TEATR ME/ST Magdalena Engelmajer | Szymon Turkiewicz
WYSTĘPUJĄ: Dagmara Bąk, Magdalena Engelmajer, Aleksandra Tomaś.
POKAZ: 22 listopada 2015 g. 17.00 i 19.30
PAWILON SARP ul. Foksal 2.

Przychodząc na świat jesteśmy rozdarci między dwoma emocjami: bólem (dyskomfortem) a łagodną przyjemnością związaną z zaspokojeniem swoich potrzeb.

To wydarzenie artystyczne z pogranicza performance`u i teatru. Trzy aktorki podejmą próbę uchwycenie pełnej palety emocji, ograniczając środki aktorskie do powtarzających się gestów i mikro-działań.  Eksperyment będzie wymagał od widza skupienia oraz intelektualnego i emocjonalnego zaangażowania, tak aby w pełnej koncentracji celebrować chwilę twórczego aktu.

Poprzez zagłębienie się we własnym wnętrzu oraz próbę odczytania i nazwania przekazywanych przez aktorki emocji nastąpi rodzaj transmisji zwrotnej, która pozwoli na wymianę energii i współudział widzów w prezentacji eksperymentu.

Emocja to zmiana, poruszenie. „TRANSEMOCJE” mają poruszyć w odbiorcach chęć zgłębienia własnych odczuć, lęków i obaw. Mają dać niepowtarzalną szansę na chwilę skupienia na samym sobie i odpowiedzi na fundamentalne pytania o własne poczucie szczęścia i sensu istnienia. To rodzaj teatralnej medytacji, w której celem jest oczyszczenie umysłu i skoncentrowanie się na tym co dla każdego z nas najważniejsze.

„TRANSEMOCJE” kierowane są do widzów, którzy poszukują niecodziennych wrażeń teatralnych.

Całość wydarzenia będzie podzielona na dwie części. Pokaz „TRANSEMOCJI” (około 1 godziny) oraz dyskusję z widzami o tym co wydarzyło się na scenie, odczuciach, wrażeniach i emocjach, które zostały pokazane.