Trendy na plażę – jaki manicure jest najmodniejszy tego lata?

Dni stają się coraz cieplejsze, a kobiety coraz chętniej sięgają już po sandałki i pokazują zadbane stopy. Jak przygotować się do letnich wyjazdów i jaki pedicure będzie najmodniejszy w tym sezonie?

Trendy na plażę – jaki manicure jest najmodniejszy tego lata?

Projektanci stawiają głównie na intensywne kolory, takie jak pomarańcz czy fiolet, kolorowy french, ozdoby w postaci kryształków Swarovskiego, geometryczne wzory, paski na paznokciach nude, metaliczne lakiery. Coraz częściej można zaobserwować różnorodną biżuterię w postaci koralików czy dżetów. Modne są nie tylko kolorowe, ale także błyszczące paznokcie.

Trendy na plażę – jaki manicure jest najmodniejszy tego lata?

Hitem jest efekt Unicorn, który daje mnóstwo możliwości, ponieważ można go nałożyć na każdy kolor. Szczególnie polecam ten efekt na białym tle, gdyż wtedy paznokcie wyglądają zjawiskowo. Świetnie prezentują się również efekty lustra, które dają przepiękny efekt błyszczącej tafli na paznokciach. Idealnie wygląda on na barwach nude, bo przybiera wtedy ciepły odcień. Odchodzimy już od tego, żeby paznokcie u stóp były takie same jak u rąk, więc wszelkie szaleństwa są dozwolone. W dalszym ciągu modnym kolorem na lato jest złoto. Ja polecam jego letnią wersję z wykorzystaniem koloru białego i geometrii – podpowiada Agata Wiśniewska, Master Educator Akademii ChiodoPRO.

Trendy na plażę – jaki manicure jest najmodniejszy tego lata?

Co najważniejsze obydwa efekty sprawdzą się zarówno na lakierach hybrydowych, jak i klasycznych. Należy jedynie pamiętać, że przed nałożeniem efektu klasyczny lakier powinien być idealnie suchy. Kluczem do trwałego manicure hybrydowego jest przygotowanie płytki: należy pamiętać o dokładnym odsunięciu skórek oraz oczyszczeniu naturalnej płytki paznokcia. Przed nałożeniem bazy płytka powinna być dokładnie odtłuszczona czystym alkoholem. Bardzo istotne jest, aby nie skracać czasu utwardzania preparatów w lampie UV/LED, ponieważ prowadzi to do alergii oraz odpryskiwania produktów.