Wymarzony prezent ślubny

Prezent na ślub to pamiątka na całe życie, dlatego jego zakup wymaga rozważnego przemyślenia. O ile kwestia kupienia kwiatów, dobrej butelki wina lub innego alkoholu albo kupna kilku losów na loterii są rzeczą drugorzędną, o tyle właściwe prezenty ślubne muszą być dopasowane do charakteru małżonków oraz sposobu spędzania przez nich wolnego czasu.

Wymarzony prezent ślubny

Prezent na ślub to pamiątka na całe życie, dlatego jego zakup wymaga rozważnego przemyślenia. O ile kwestia kupienia kwiatów, dobrej butelki wina lub innego alkoholu albo kupna kilku losów na loterii są rzeczą drugorzędną, o tyle właściwe prezenty ślubne muszą być dopasowane do charakteru małżonków oraz sposobu spędzania przez nich wolnego czasu.

Lista prezentów na ślub – czy wypada?

Niejednokrotnie wiele par zastanawiało się, czy warto pozostawić kwestię prezentu na ślub gościom, czy może podpowiedzieć im, co pragnęliby dostać. Jeśli już zdecydowali się na przygotowanie listy prezentów, to pojawia się kolejny problem: czy wskazać ogólnie kilka rzeczy (np. książki, gry planszowe, ubrania dla dziecka), czy może precyzyjnie wskazać konkretną rzecz, podając adres sklepu i cenę produktu. To drugie rozwiązanie, chociaż jest o wiele lepsze z punktu widzenia małżonków (nie ma ryzyka, że część prezentów ślubnych będzie taka sama), to z perspektywy gości jest już niemile widziane. Trudność może sprawić już samo rozdzielenie upominków miedzy gośćmi, nie wspominając o dodatkowym zakłopotaniu w postaci konieczności wykupienia konkretnego modelu lub przedmiotu.

Pieniądze nie grają roli?

Wydawać się może, że najlepszym sposobem jest podarowanie gotówki – młodzi sami zdecydują, na co przeznaczą pieniądze, a goście unikają problemów z wyborem odpowiedniego prezentu ślubnego. Nic bardziej mylnego, ponieważ pojawia się następny problem: jak dużo pieniędzy podarować państwu młodym? Oczywiście kluczowa wydaje się zamożność gościa – lepiej zarabiające osoby są w stanie pozwolić na włożenie do koperty dużej sumy pieniędzy, jednak co w przypadku osób studiujących lub dopiero rozpoczynających karierę? Czy należy dać tyle, ile młodzi płacą za tak zwany „talerzyk”, czy może jednak dać więcej? A jak to wygląda w przypadku rodziców, chrzestnych i rodzeństwa – czy są zobligowani do wyłożenia większej sumy? W niektórych kręgach przyjmuje się, że od pary powinno się dawać nie mniej niż 500zł, zaś w przypadku najbliższej rodziny kwota ta ulega podwojeniu. Jeśli zdecydowaliśmy się na prezent na ślub w postaci pieniędzy, to dobrze, aby dać tyle, na ile nas stać. Ślub i wesele z założenia nie są po to, aby zarobić,
jednak dobrze, gdyby część kosztów zwróciła się młodym.
Bez względu na ilość pieniędzy warto pamiętać o jednym – najgorszym rozwiązaniem jest wręczenie pustej koperty- chociaż para młoda często nie jest w stanie się zorientować, kto za to odpowiada, to pozostaje ogromny niesmak i żal o to, że ktoś postąpił tak niegodnie wobec nic. Jeśli nie możemy sobie pozwolić na finansowy podarunek, warto pomyśleć o prezencie grupowym od kilku osób – za przykład niech posłuży bogata oferta ślubnych voucherów na stronie https://katalogmarzen.pl/.

Wyjątkowy prezent ślubny

Już na samym początku warto odrzucić prezenty duże i niewymiarowe – sprawiają problem nie tylko gościom, ale przede wszystkim parze młodej: duże, ładnie zapakowane pudełka mogą nie tylko zajmować miejsce na sali lub w pokoju państwa młodych, ale także stanowić problem w ich codziennym przechowywaniu – szczególnie, jeśli para wynajmuje mieszkanie lub też posiada niewielki metraż mieszkania. Ryzykowne jest zatem podarowanie sprzętów AGD lub RTV- mogą okazać się nietrafione, sprawiając młodym dodatkowy kłopot z pozbyciem się niechcianego daru. Vouchery, zaproszenia i bony prezentowe są najlepszą alternatywą dla tradycyjnej koperty z pieniędzmi. Takie prezenty na ślub są nie tylko poręczne w transporcie i wręczaniu, ale przede wszystkim nietypowe i zaskakujące! Łamią tradycyjny model wręczania zapakowanych w pudełka upominków, które często lądują na dnie domowych półek, a pozostawiają po sobie miłe wspomnienia. O ile pieniądze z kopert młodzi przeznaczają na własne cele, o tyle takie vouchery na ślub dostarczają im niesamowitych emocji i wrażeń.
Dlaczego? Rzadko która para decyduje się na wykupienie pakietu romantycznej kolacji w ciemności we dwoje, indywidualnej degustacji win, lotu paralotnią, lotu widokowego lub kursu nurkowania we dwoje. Prezenty z wesela są przeznaczane na bardziej praktyczne cele (np. nową lodówkę lub pralkę), które po latach ulegają zapomnieniu, zaś takie wyjątkowe prezenty pozostają w pamięci do końca życia. Bogata oferta podarunków ślubnych znajduje się na stronie https://katalogmarzen.pl/pl/k/prezent-slubny.
Na stronie Katalogu Marzeń można znaleźć zarówno prezenty na ślub dla par lubiących aktywnie spędzać wolny czas, jak i dla domowników lubiących zaszyć się we dwoje w przytulnej restauracji na kolacji lub w gabinecie podczas masażu dla par.

Prezent na ślub – co się daje w innych krajach?

W Chinach ubrana na czerwono panna młoda przyjmuje w progi swego domu przyszłego męża i kilkanaście najbliższych jej osób. Uroczystość ma charakter bardzo prywatny, to najczęściej przyjęcie zakończone dobrym obiadem. Młodym w prezencie daje się koperty z niewielkimi sumami pieniędzy. Z kolei w Afryce plemię Suahili pielęgnuje tradycję zaślubin, w czasie których to pan młody daje małżonce biżuterię wykonaną ze złota. W krajach afrykańskich większą wagę przywiązuje się do określonych rytuałów ceremonii ślubnej niż do podarunków. W Stanach Zjednoczonych wesele trwa zaledwie kilka godzin i często kończy się wyjazdem państwa młodych w upragnioną podróż poślubną. Goście bawią się na stojąco, popijając lekkie drinki nie martwić się o prezenty, ponieważ te były kupione znacznie wcześniej z tak zwanej wish-listy dostępnej online – narzeczeni najpierw przygotowują listę rzeczy z konkretnym adresem sklepu w sieci i udostępniają to gościom. Ci następnie wirtualnie rezerwują daną rzecz i wysyłają kurierem do domu, nie musząc troszczyć się o przynoszenie prezentu w dzień ślubu. Prezenty na ślub oscylują w granicy 100 dolarów.

Portal A Practical

Wedding wymienia 60 najpraktyczniejszych prezentów, wśród których znajdują się stylowe garnki, kosze piknikowe, zastawy obiadowe, naczynia do pieczenia, walizki, książki, a nawet i skórzane kurtki. Ciekawostkę stanowi lista prezentów ślubnych książęcej pary Meghan Markle i księcia Harry’ego. Od swoich gości, mimo prośby o wpłatę środków na konkretne fundacje charytatywne, dostali dodatkowo oryginalne afrykańskie torby do gotowania bez użycia prądu, tradycyjne australijskie kapelusze, eleganckie pióra i długopisy. Wiele firm wysłało im w prezencie na ślub swoje własne, spersonalizowane dla królewskiej pary produkty (m.in. ubrania, galanterię) o łącznej wartości ponad 34 milionów złotych, które świeżo poślubieni małżonkowie muszą zwrócić. Dlaczego? Jest to związane z kwestiami bezpieczeństwa, królewskim protokołem, aby nie promować żadnej konkretnej marki, a także faktem, iż są to po prostu niechciane podarki ślubne, których młodzi w ogóle nie chcieli. Książę i księżna Sussex poprosili gości, aby spełnili ich żądania w postaci wpłat na konkretne organizacje charytatywne.

Prezent na rocznicę ślubu

O ile problem z wyborem odpowiedniego prezentu ślubnego spada często na karb gości, o tyle prezent na rocznicę jest już utrapieniem małżonków. Tutaj już nie ma miejsca na zbędne podarki, liczą się prezenty spersonalizowane zarówno dla drugiej osoby, jak i dla samego siebie. Taki upominek na pierwszą rocznicę ślubu jest bardzo ważny, ponieważ pozwala myślami wrócić nie tylko do pięknych przeżyć sprzed roku, ale także celebrować obecne chwile, po których pozostanie pamiątka w postaci kolejnych wspomnień. Spośród oferty https://katalogmarzen.pl/pl/k/prezent-na-rocznice warto wybrać wyjątkowy prezent, jaki skupia się na sensualnych doznaniach. Weekend dla dwojga w hotelu Czarny Groń, relaks w grocie solnej, wieczór w teatrze lub weekend w SPA dla dwojga pomoże się zrelaksować i ukoić nerwy, a także skupić się na partnerze. Jeśli podobny podarek dostaliście od gości na wesele to nie ma się czym martwić, Katalog Marzeń oferuje ekstremalne doznania dla par lubiących poczuć dreszczyk emocji: lot w tunelu aerodynamicznym, rafting, flyboarding lub spływ kajakiem są idealne dla osób poszukujących niecodziennych wrażeń.