Wyzwania współczesnej singielki – jak sobie radzić bez męskiego ramienia?

Wyzwania współczesnej singielki
Single to osoby w wieku około 25 – 40 lat, zwykle mieszkańcy dużych miast, których charakteryzuje styl życia skoncentrowany na pracy, własnym rozwoju, życiu towarzyskim oraz rozrywce i podróżach. Na ogół są dobrze wykształceni, samodzielni finansowo, mieszkają w jednoosobowych gospodarstwach domowych*.  I choć życie
w pojedynkę bywa trudne, to polskie singielki doskonale sobie radzą z codziennymi wyzwaniami. Przedstawiamy najlepsze patenty singielek.
Wyzwanie nr. 1 – dlaczego nie chce zapalić

Wymiana opon, oleju, przegląd techniczny, a co najgorsze – awaria na środku ulicy i co wtedy? Na szczęście o zmotoryzowanych kobietach pomyśleli właściciele serwisów samochodowych i stworzyli dla nich auto concierge – usługę kompleksowego serwisu samochodów. Jedyne działanie, które wykonuje kobieta, to telefoniczne zgłoszenie awarii, ponieważ o przeglądach i wszelkich wymianach przypomną nam pracownicy serwisu. Co ważne, płacimy tylko za wykonane usługi, nie ponosząc dodatkowych kosztów – np.
abonamentu.

Wyzwanie nr. 2 – dlaczego z tej rury ciągle cieknie

Jak poradzić sobie z domowymi usterkami? Wystarczy, że ubezpieczając siebie lub mieszkanie wybierzemy ofertę zawierającą darmowy pakiet home assistance – czyli usługi fachowców od domowych usterek – m.in. hydraulika, elektryka, ślusarza czy szklarza. Wszelkiego rodzaju usterki zgłaszamy pod jednym numerem telefonu, a wizyta fachowca jest umawiana nawet na ten sam dzień, co oszczędza nam dużo czasu. Co ważne, dzięki pakietowi nie ponosimy kosztów robocizny, ewentualnie tylko koszt materiałów wykorzystanych do naprawy. Dzięki home assistance unikniemy również bycia gwiazdą jednego z odcinków programu „Usterka”, ponieważ efekty pracy fachowców każdorazowo są poddawane ocenie.

Wyzwanie nr. 3 – jak sobie radzić z jedną wypłatą

Życie w pojedynkę ma swoje konsekwencje finansowe. Rachunki za media, raty kredytów oraz abonamenty – a wszystko do pokrycia z jednej pensji, nie wspominając o bieżących wydatkach na jedzenie, ubrania czy kosmetyki. Jak sobie z tym radzić? Po pierwsze – łącząc usługi. Już od pewnego czasu na rynku dostępne są pakiety, w ramach których płacimy jeden, z góry określony abonament za telefon komórkowy, internet oraz telewizję, co daje oszczędności rzędu kilkudziesięciu złotych miesięcznie. Po drugie – przełączmy się na tryb
oszczędny. Poziom zużycia energii zmniejszy zastosowanie żarówek energooszczędnych oraz unikanie pozostawiania sprzętu elektronicznego w trybie czuwania – np. ładowarek czy telewizora. I po trzecie – szukajmy promocji. Nie tylko tych w sklepach ulubionych marek odzieżowych, ale również promocyjnych cen produktów i usług, z których korzystamy na co dzień.

Wyzwanie nr. 4 – zdrowie odmawia posłuszeństwa

Również singielkom przestrzegającym zasad zdrowego trybu życia zdarza się zachorować, a co najgorsze nabawić kontuzji wymagającej wielomiesięcznej rehabilitacji. Co wówczas? Co w sytuacji, jeśli ze względu na formę zatrudnienia nie przysługuje nam wynagrodzenie przez okres leczenia czy rehabilitacji? Przezorne kobiety znalazły rozwiązanie – pakiet ubezpieczeniowy przygotowany właśnie z myślą o singlach. – Pakiety nie tylko gwarantują pomoc w razie nieszczęśliwego wypadku i pobytu w szpitalu oraz wsparcie finansowe na
leczenie i rehabilitację, ale również wizyty domowe lekarzy czy opiekę i pomoc w obowiązkach domowych. Uwzględniają również dodatkowe usługi m.in. ubezpieczenie OC na wypadek nieumyślnego wyrządzenia komuś krzywdy czy opiekę nad zwierzęciem w razie hospitalizacji – mówi Paweł Lizak, ekspert Avivy. To ważne szczególnie jeśli nie możemy liczyć na wsparcie najbliższej rodziny ze względu na dzielącą nas odległość, a także jeśli nie jesteśmy w stanie z comiesięcznego budżetu odkładać środków na tzw. czarną godzinę.
Jak sprostać wyzwaniom? Rozwiązanie jest proste, wystarczy tylko umiejętnie korzystać z pakietów skrojonych właśnie pod kątem potrzeb singielek.

* J. Czernecka, Wielkomiejscy single, Warszawa 2011, Poltext