Z kim zaplanujesz swój rok? Kalendarze od Ewy Chodakowskiej i Beaty Pawlikowskiej

Jak chciałabyś zaplanować nadchodzący rok? Postanowienia noworoczne oscylują wokół wyzwań sportowych, pracy nad charakterem czy zmian w diecie? Wyznacz swoje cele z Ewą Chodakowską i Beatą Pawlikowską.

Z kim zaplanujesz swój rok? Kalendarze od Ewy Chodakowskiej i Beaty Pawlikowskiej

 

Planner 2018. 365 dni z Ewą Chodakowską

Najpopularniejsza trenerka w Polsce, co dnia inspiruje i podpowiada jak być lepszą wersją siebie. Na przyszły rok wyznacza kolejne, ambitne kierunki, a do ich realizacji zachęca wszystkich, którzy lubią być dodatkowo zmotywowani. Dlatego już teraz przygotowała „Planner 2018. 365 dni z Ewą Chodakowską”

Z kim zaplanujesz swój rok? Kalendarze od Ewy Chodakowskiej i Beaty Pawlikowskiej

Początek roku to przełomowy czas. Większość z nas planuje wówczas wyzwania na nadchodzące miesiące – niekiedy to realizacja wielkich marzeń, nowych postanowień lub podjęcie ważnych decyzji, czasem to wprowadzenie zupełnie zwykłych zmian, z którymi nosiliśmy się od dłuższego czasu. Ewa Chodakowska nie lubi marnować czasu, a już z pewnością nie brakuje jej motywacji do ciężkiej pracy, co udowadnia codziennie. W swoim roczniku namawia wszystkich do postawienia sobie nowych celów i przekonuje, że siła do ich realizacji drzemie w każdym z nas.

Drzemie w Tobie siła, z której musisz korzystać. Zbierz się na odwagę i zmień to, co konieczne. Zrób to teraz ze mną. Pomogę Ci uporządkować Twoje myśli i Twój dzień. To właśnie taka mała zmiana rodzi wielki sukces. Wiem, co mówię, bo wszystko, czym się z Tobą tutaj dzielę, przetestowałam na sobie. To będzie Twój rok! Do dzieła!

„Planner 2018. 365 dni z Ewą Chodakowską” to z jednej strony praktyczny kalendarz, z drugiej zaś inspirujący przewodnik, który pomoże w osiągnięciu upragnionego celu. Zawiera wszystkie niezbędne w kalendarzu dane: kalendarium, informację o imieninach i ważniejszych świętach, miejsce na bieżące oraz codzienne notatki. Każdy miesiąc jest zaznaczony osobnym kolorem. Na pierwszych stronach użytkownik znajdzie oczywiście miejsce na cele na najbliższy rok, zaś na końcu przewidziane są dodatkowe strony na notatki. Od innych kalendarzy odróżnia go jednak to, że słynna trenerka, zawarła w nim liczne, motywujące przemyślenia, ciekawostki dietetyczne, przepisy na pyszne i zdrowe sałatki oraz przekąski, a także propozycje tras treningowych. Dobre rzeczy przytrafiają się tym, którzy w siebie wierzą. Jeszcze lepsze tym, którzy są cierpliwi.

W kalendarzu poza tradycyjnymi świętami takimi jak Wielkanoc są zaznaczone inne daty, np. Międzynarodowy Dzień Owoców (1 lipca), Międzynarodowy Dzień Czekolady (12 kwietnia) czy Światowy Dzień Budyniu (31 marca). Przy okazji Tłustego Czwartku, Ewa Chodakowska podpowiada, że aby spalić jednego pączka trzeba przez 2 godziny czytać na głos lub przez 40 minut pływać żabką. Tego wyjątkowego dnia można sobie pozwolić na nieco słodyczy pod warunkiem spalenia dodatkowych kalorii. Innego dnia podpowiada, że pół godziny tańca to 183 kcal., wchodzenie po schodach przez godzinę to aż 948 kcal., 15 minut śmiechu wystarcza do spalenia 50 kcal., a 450 kcal. spalamy podczas 8 godzin snu! Okazuje się więc, że nie trzeba mieć wykupionego karnetu na siłownię, by świadomie wkomponować ruch i fitness w rutynę dnia. Bo jak zaznacza Ewa: Plan to podstawa. Bez niego zmniejszasz swoją szansę na sukces.

W innym miejscu kalendarza motywuje do zmiany, która nie musi oznaczać rewolucji:
Zmień nastawienie! Bo trening to nie przymus, a zdrowe odżywianie to nie restrykcyjna dieta. Jeżeli to zrozumiesz, to połowa drogi za Tobą.

Wśród 12 unikalnych tras biegowych i nordic walking, które w swoim kalendarzu proponuje trenerka, jest między innymi szlak położony w Świeradowie-Zdroju w woj. dolnośląskim. Trasa o średnim poziomie trudności liczy 20 km. Poza jej przebiegiem, przybliżonym czasem pokonania i liczbą spalonych kalorii podane są też główne atrakcje tego miejsca – autorka pokazuje, jak przyjemne można połączyć z pożytecznym, jest to nie tylko propozycja na trening w nowym otoczeniu, ale też na ciekawą wycieczkę.

Wszystkie te informacje mogą być cenne nie tylko dla fanek Ewy Chodakowskiej, ale dla też każdej osoby, która pragnie rozpocząć i prowadzić zdrowy styl życia. Podczas codziennego używania, kalendarz sam podpowiada pomysły na zdrowe i łatwe dania czy proste aktywności, które wprowadzone zgodnie z radami autorki mogą pod koniec roku przynieść niespodziewany efekt.

Zacznij rok w pozytywnym nastroju i kontynuuj przez 365 dni

Beata Pawlikowska przygotowała dwa nowe kalendarze, które każdy może dobrać w zależności od swoich potrzeb lub postanowień na nowy rok. „Kalendarz do nauki języka angielskiego 2018”, jak podpowiada tytuł, dedykowany jest osobom, które chcą rozwijać swoje umiejętności lingwistyczne. Drugi to dobrze już znany „Kalendarz 2018. Rok Dobrych Myśli” czyli dwa w jednym – kalendarz i zestaw porad od Beaty Pawlikowskiej. (Edipresse Książki, 30 sierpnia).Beata Pawlikowska przygotowała dwa nowe kalendarze, które każdy może dobrać w zależności od swoich potrzeb lub postanowień na nowy rok. „Kalendarz do nauki języka angielskiego 2018”, jak podpowiada tytuł, dedykowany jest osobom, które chcą rozwijać swoje umiejętności lingwistyczne. Drugi to dobrze już znany „Kalendarz 2018. Rok Dobrych Myśli” czyli dwa w jednym – kalendarz i zestaw porad od Beaty Pawlikowskiej.

Z kim zaplanujesz swój rok? Kalendarze od Ewy Chodakowskiej i Beaty Pawlikowskiej

„Kalendarz do nauki języka angielskiego 2018” zawiera wszystkie podstawowe informacje, niezbędne do planowania i codziennych zapisków: strony z poszczególnymi tygodniami, kolejne daty, dni tygodnia, imieniny, informację o najważniejszych świętach i dniach wolnych. Święta i niedziele wyszczególnione są pomarańczowym kolorem. Po stronie z tygodniem użytkownik kalendarza znajdzie miejsce na notatki oraz proponowane przez Pawlikowską zdanie lub powiedzenie w języku angielskim opatrzone informacją dotyczącą angielskiej wymowy i polskim tłumaczeniem. Wymowa trudniejszych głosek tłumaczona jest przez autorkę np. na dole strony. Pod niektórymi sentencjami jest też odnośnik do dalszych stron, na których czytelnik znajdzie dodatkowe informacje dotyczące zwrotów użytych w danym zdaniu, inne przykłady i ćwiczenia, a także pomocnicze słownictwo. Na końcu kalendarza są dodatkowe strony, które czytelnik może poświęcić między innymi na ćwiczenia i zadania językowe oraz rozwiązania wszystkich zadań.

Nie bez znaczenia jest też sam sens zdań – mają one wydźwięk motywacyjny, inspirują do pozytywnego myślenia. Pawlikowska przytacza też powszechnie używane angielskie powiedzenia i tłumaczy je zarówno w dosłownym brzmieniu jak też używając polskich odpowiedników.

Drugi kalendarz czyli „Kalendarz 2018 Rok Dobrych Myśli” Beata Pawlikowska poświęciła wyjątkowo bliskiemu sobie zagadnieniu, mianowicie pozytywnemu myśleniu. Od ponad pół roku wspiera swoich czytelników, ucząc ich jak zmienić swoje życie na lepsze w serii „Kurs pozytywnego myślenia”. Teraz oddaje w ręce czytelników kalendarz, która przez cały rok, dzień po dniu, może towarzyszyć użytkownikowi.

Na początku Beata Pawlikowska zaprasza do skorzystania z aplikacji Tap2C, dzięki której – po zeskanowaniu telefonem ikony aplikacji – można obejrzeć dodatkowe materiały wideo.
W kalendarzu każdy dzień jest na osobnej stronie. Poza standardową informacją o dniu tygodnia i dacie oraz imieninach, zawiera dodatkowe informacje od autorki. Każda kolejna data ma swoją specjalną okazję, wyjaśnienie tej okazji lub krótki motywacyjny akapit. Na przykład 3 lutego to DZIEŃ NIESPODZIEWANIE CUDOWNYCH ZDARZEŃ, zaś 17 marca to oczywiście DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA.

Święty Patryk jest opiekunem tych, których opuściła nadzieja. Jak dobrze! Dzisiaj czerpię nową siłę ze wszystkich jego symboli, a najbardziej z zielonej irlandzkiej koniczynki. Ubieram się dzisiaj na zielono!

To świetna zabawa dla czytelników, a przy okazji miła niespodzianka na dzień urodzin, imienin lub ważną rocznicę. 8 czerwca to ŚWIATOWY DZIEŃ OCEANÓW i DZIEŃ TWOJEJ WEWNĘTRZNEJ MOCY:

Oczywiście, że potrafisz to zrobić!
Zaufaj własnej wewnętrznej mocy i skup się na pierwszej drobnej rzeczy,
którą masz do zrobienia. Ona poprowadzi cię dalej.

Na nastrój pozytywnie wpływa jedzenie, dlatego np. 18 maja jest poświęcony ŚWIATOWEMU DNIU PIECZENIA. W tym dniu Pawlikowska poleca oczywiście pieczenie np. czekoladowych ciasteczek do pracy zrobionych na bazie jej autorskiego przepisu ze 100% zdrowych składników. Z kolei 8 lipca to DZIEŃ PRAŻONYCH NASION i kolejny prosty przepis na zdrową przekąskę. W kalendarzu są też dni muzyczne, np. dzień słuchania piosenek Elvisa Presleya czy Steviego Wondera. Tu przychodzi z pomocą aplikacja Tap2C, dzięki której można szybko i łatwo odtworzyć polecany przez Beatę Pawlikowską utwór.

„Kalendarz 2018 Rok Dobrych Myśli” to nie jest zwykły rocznik z datami. To zbiór inspiracji, dobrych rad i podpowiedzi jak cieszyć się chwilą, jak doceniać dobre momenty w życiu i spędzać je na ważnych czynnościach, które poprawiają nasze samopoczucie. W obydwu kalendarzach nie brakuje oczywiście charakterystycznych dla autorki rysunków, które towarzyszą użytkownikom co kilka stron i z pewnością umilą korzystanie z kalendarzy.

Każdy z tych kalendarzy inspiruje, by odkryć o sobie coś nowego. Który przypadł Wam do gustu?