4 imprezowe inspiracje na andrzejkowy manicure!

Andrzejki tuż tuż, a pomysłów na nowy manicure nigdy za wiele. Jeśli nie masz jeszcze żadnego, o nic się nie martw, przychodzimy z propozycjami!

4 imprezowe inspiracje na andrzejkowy manicure!
4 imprezowe inspiracje na andrzejkowy manicure! Foto Freeimages

Obchodzone 30 listopada popularne andrzejki, są świetną okazją, aby zaszaleć z kolorem i kształtem swoich paznokci. Błyszczące naklejki, złote dodatki i nieszablonowe wzory to elementy, na które warto postawić w tym roku. Zobacz, jakie propozycje manicure’u na andrzejkową imprezę przygotował dla ciebie salon urody The Girls Beauty Bar.

1. Glass Nails

andrzejkowy-manicure1
4 imprezowe inspiracje na andrzejkowy manicure!

Glass nails to nowy trend, który podbija serca kobiet na całym świecie. Paznokcie, które wyglądają jak tłuczone szkło, są bardzo efektowne i imprezowe. Bazą do stworzenia takiego manicure’u jest lakier – hybrydowy lub zwykły. Najlepszy rezultat uzyskamy, przy użyciu ciemnego lakieru, który wzmocni widoczność holograficznych elementów, a tym samym efekt kruszonego szkła.

Sposób: Na paznokcie, które chcemy ozdobić „szkiełkami”, nakładamy następnie top coat – na mokrą powierzchnię, za pomocą pęsety lub wykałaczki, doklejamy pocięte kawałeczki folii holograficznej. Starajmy się wybierać te o jak najbardziej regularnych kształtach, a następnie mocno dociskać brzegi „szkiełek”. Całość jeszcze raz malujemy top coatem i pozostawiamy do wyschnięcia lub suszymy pod lampą. Nasze imprezowe paznokcie są gotowe!

2. Celofanowe paseczki

andrzejkowy-manicure3
4 imprezowe inspiracje na andrzejkowy manicure!

Efekt hologramu możemy również uzyskać dzięki celofanowym paseczkom. Tasiemki są bardzo łatwe w użyciu i nadają uroku paznokciom pomalowanym na jednolity kolor.

Sposób: Odcinamy pożądaną długość tasiemki i umieszczamy na płytce tworząc dowolny wzór. Następnie, za pomocą cążek lub małych nożyczek, odcinamy wystające końce tasiemki. Całość malujemy top coatem dla utrwalenia efektu. Prosty, ale efektywny manicure sprawdzi się zarówno na ostatkową domówkę, jak i imprezę w klubie.

3. Czerń, złoto, beż

andrzejkowy-manicure4
4 imprezowe inspiracje na andrzejkowy manicure!

Jeśli lubisz zaszaleć, możesz postawić na bardziej odważny look. Paznokcie utrzymane w odcieniach czerni, złota i beżu są obecnie jednym z najpopularniejszych połączeń. Do stworzenia geometrycznego wzoru również możesz użyć celofanowych paseczków.

Sposób: Najpierw malujemy paznokieć cielistym lakierem, następnie na wyschnięty lakier naklejamy w odpowiedni sposób paseczki, aby odseparować wyznaczone przez nas fragmenty. Malujemy paznokcie kolorem, potem odklejamy paseczki, dzięki temu ukaże się kolor spodniej warstwy i stworzy nam piękny wzór.
Serdeczny palec możemy ozdobić złotym pyłkiem, który nakładamy bezpośrednio na wilgotny lakier hybrydowy lub żel i dociskamy. Pozostałe paznokcie malujemy czarnym lakierem, a po wyschnięciu dodajemy złote kropki u nasady paznokcia. Stylowy, geometryczny manicure będzie efektownym wykończeniem wieczorowej stylizacji.

4. Tajemniczy element

4 imprezowe inspiracje na andrzejkowy manicure!
4 imprezowe inspiracje na andrzejkowy manicure!

Jesteś wielbicielką andrzejkowych wróżb, czarów i atmosfery tajemniczości? Postaw na klasyczny manicure z ciekawym elementem. W starożytnym Egipcie wierzono, że koty chronią dom i jego mieszkańców przed demonami, a także że są zwiastunem szczęścia, radości i słońca. W polskiej tradycji czarne koty otoczone są magicznym kultem. Symbolizują grację, piękno i elegancję.

Sposób: Czarnego kota nanieś na pomalowany na biało paznokieć na palcu serdecznym, będzie ciekawym elementem andrzejkowego manicure’u. Resztę paznokci pomaluj na klasyczny, czarny kolor, który doda odrobiny tajemniczości i jeszcze więcej szyku.