Czy znasz już mosting? Nowy trend w randkowaniu!

Czy zdarzyło ci się kiedyś potraktować niegrzecznie osobę, z którą randkowałaś? Urywanie kontaktu po udanym spotkaniu to jeden z problemów, który jest obecnie społecznie piętnowany. W jaki sposób?

Czy znasz już mosting? Nowy trend w randkowaniu!

Rozmawiając w damskim gronie o randkowaniu, możemy poznać zaskakujące historie przyjaciółek. Do tej pory nie istniały jednak konkretne określenia danych zachowań. Obecnie są one precyzowane i piętnowane przez poszukujące drugiej połówki osoby. O czym mowa?

Poznanie kogoś nowego często kojarzy nam się z motylami w brzuchu i romantycznymi wieczorami. Jednak istnieje też druga strona medalu, która wciąż zaskakuje. Osoby randkujące regularnie lub mające doświadczenia z przeszłości, z pewnością chociaż raz poznały potencjalnego partnera, którego zachowanie było niestosowne i niegrzeczne. Klasyczna wizyta w toalecie i zniknięcie to już przeszłość. Powszechność pewnych zachowań przyczyniła się do ich nazwania i głośnego krytykowania. To wyraz niezadowolenia i niegodzenia się na coraz częstsze negatywne zjawiska. Jak bardzo zmieniamy się w kwestii randek?

Ghosting, czyli zabawa w chowanego

Wyobraź sobie, że jesteś na randce marzeń. Wszystko wydaje się idealne, a atmosfera i blask świec nijak mają się do uroku towarzysza, który swoja aparycją powala na kolana. Oboje jesteście zadowoleni ze spotkania i macie ochotę na więcej. Nagle kontakt się urywa, a ty zastanawiasz się, co poszło nie tak. Przecież oboje byliście zauroczeni i umówiliście się już na kolejne wspólne wyjście. Możliwe, że twój towarzysz był nieszczery i nie miał odwagi wyrazić zniechęcenia w cztery oczy. Prawdopodobna jest także nagła zmiana zdania lub poznanie kogoś innego.

Takie zachowanie powoduje złe samopoczucie. Spada nasze poczucie wartości i jesteśmy przygnębieni. Wszystkiemu winne jest zachowanie osoby, z którą spędziliśmy czas. Wystarczyłoby na początku grzecznie zadeklarować brak chęci na pogłębianie relacji. Częstość występowania wyżej przedstawionej sytuacji spowodowała, że utworzono określenie – ghosting, które idealnie oddaje postawę znikającego niczym duch adoratora.

Nastała era mostingu

Urywanie kontaktu po udanym spotkaniu spadło w rankingu niewłaściwych zachowań po randce. Co znajduje się na pierwszej pozycji? Okazuje się, że w ostatnim czasie bardzo dużo osób wyznaje miłość, po czym znika bez śladu. Brzmi banalnie, jednak emocjonalnie zaangażowana kobieta może poczuć się dotknięta. Zwłaszcza, jeśli relacja utrzymywała się przez długi czas. Takie zachowanie od niedawna nazywa się mostingiem.

Zjawisko cieszy się popularnością w social mediach od czasu publikacji przez dziennikarkę „New York Timesa” felietonu, w którym dzieli się ona swoim przeżyciem. Jak opisuje, była bombardowana wyznaniami i zapewnieniami o sile uczucia, po czym mężczyzna całkowicie zerwał kontakt. Jakie są tego powody?

Okrutny trend mostingu może być wynikiem nie tylko nieszczerości. Część osób uświadamia sobie, że okres namiętności minął i wycofuje się. To także objaw niedojrzałości emocjonalnej. Takie osoby nie powinny zajmować czasu innym, zanim nie nauczą się szacunku i nie przejawią dojrzałości do pewnych zachowań.

Czy nie można zakończyć relacji grzeczniej oraz bezboleśnie dla zaangażowanej strony?