4 sposoby na majówkę w mieście

Majówka to jeden z najbardziej wyczekiwanych długich weekendów w roku. Możemy wtedy odetchnąć od codziennych obowiązków i nabrać sił przed nowymi wyzwaniami. Warto wcześniej zaplanować, jak spędzisz te kilka dni wolnego.

Happy people doing grill in the park
fotolia

Natural Born Griller

Jedno z pierwszych skojarzeń, które pojawia się w przypadku majowego weekendu, to grill. Miłośnicy dań z rusztu mogą w końcu wyciągnąć  zakurzone po zimie urządzenia i przygotować się do otwarcia sezonu. Wystarczy zaprosić przyjaciół, cieszyć się wolnym czasem i jednocześnie zadbać o domowy budżet. Koszty grillowych specjałów podzielcie między siebie – ustalcie wspólne menu lub niech każdy przyniesie to, na co ma ochotę. Co w sytuacji, kiedy nie mamy ogródka, a sąsiadom przeszkadza dym? Teraz to nie problem. W coraz większej liczbie miast pojawiają się specjalne miejsca, gdzie nieodpłatnie można rozpalić grilla, bez dodatkowych pozwoleń i głośnych westchnień niezadowolenia.

Miasto moje a w nim

Długo wyczekiwana majówka to czas, kiedy możemy pozwolić sobie na krótki zagraniczny wyjazd. Jednak nie każdy pamięta o tym, aby zarezerwować wcześniej bilety i miejsce w hotelu. Zostawianie tego na ostatnią chwilę, może okazać się bardzo kosztowne. Jednak ci, którzy nie zdecydowali się na podróż, nie powinni narzekać na nudę. Majówka to czas, kiedy w mieście dużo się dzieje, a wstęp na wiele wydarzeń jest darmowy. Wystarczy poświęcić chwilę na poszukiwania, a na pewno trafimy na interesującą wystawę, koncert lub targ staroci – każdy znajdzie coś dla siebie.

Odkryj okolicę na nowo

Spacer lub rowerowa wycieczka to jedna z tańszych opcji na spędzenie majówki. Nawet jeśli nie posiadasz własnych dwóch kółek, możesz wypożyczyć rower za niewielką kwotę lub zdecydować się na pieszą wyprawę. Wybierz się na spacer w okolicy, której nie miałeś jeszcze okazji poznać. Zamiast jechać tą ścieżką rowerową co zwykle, zdecyduj się na inną trasę – dzięki temu poznasz okolicę i być może odkryjesz nowe ulubione miejsce lub kawiarnię, o której istnieniu nie wiedziałeś.

Ciągle pada

Prognoza pogody na majowy weekend nie jest zbyt obiecująca? Niech deszcz nie pokrzyżuje Ci planów! Niesprzyjająca aura to dobry pretekst do nadrobienia książkowych lub filmowych zaległości. Zorganizuj maraton filmowy połączony ze wspólnym gotowaniem lub wieczór z planszówkami. Majówka spędzona w domu może okazać się równie atrakcyjną opcją jak rowerowa wycieczka lub piknik.