WOŚP znów inwestuje wielkie pieniądze, a Telewizja Narodowa nie wspomina ani słowem!

15 stycznia 2017 roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz dwudziesty piąty. Udało się uzbierać rekordowo wysoką sumę – łącznie 105 570 801,49 złotych.

foto Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
foto Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy dokonała pierwszych zakupów za środki z ostatniego finału. Blisko 4000 nowoczesnych urządzeń medycznych trafi do placówek geriatrycznych w całej Polsce! Fundacja wydała na ten cel blisko 27 milionów złotych.

W dniach 20-21 czerwca 2017 w Warszawie odbył się 48. Konkurs Ofert Fundacji WOŚP. Podczas dwóch dni negocjacji fundacja zakupiła 854 nowoczesne urządzenia medyczne, które trafią do 145 oddziałów geriatrycznych i Zakładów Opiekuńczo-Leczniczych w całej Polsce.

Ostateczna wartość zakupionych urządzeń wyniosła 7.076.807,00 PLN.

Oprócz zakupów w ramach 48. Konkursu Ofert, dodatkowo aneksowane zostały kontrakty podpisane na warunkach wynegocjowanych w czasie 45. Konkursu Ofert. Tym samym Fundacja WOŚP dokupiła dla seniorów kolejne 3 090 urządzeń za sumę 20.011.869,40 PLN.

Łącznie ze środków zebranych w 25. Finale WOŚP na potrzeby godnej opieki medycznej seniorów Fundacja wydała 26.996.834,40 PLN.

Oznacza to, że od 5 lat, czyli od początku wspierania polskiej geriatrii, Fundacja WOŚP na ten cel wydała blisko 100 mln złotych. Codzienność wszystkich polskich oddziałów geriatrycznych oraz wielu zakładów opiekuńczo-leczniczych zmieniła się diametralnie.

Otwarty list do Jacka Kurskiego

Tegoroczny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie był transmitowany na antenie Telewizji Polskiej. Do tego zdarzenia odniósł się Jurek Owsiak, kierując otwarty list do prezesa zarządu TVP – Jacka Kurskiego, w którym pisze:

„Telewizja Polska kompletnie odpuściła sobie jakiekolwiek informacje na temat Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pominęliście nawet sprawę tak ważną, jak podanie rekordowej sumy zebranych pieniędzy, co wydawało się być jeśli nie emocjonalnym, to dziennikarskim obowiązkiem”.

Pieniądze zebrane podczas finału przeznaczane są na zakup najnowszego sprzętu, który jest niezbędny do ratowania ludzkiego życia. Jurek Owsiak podkreśla, że inwestycje interesowały wszystkich z wyjątkiem TVP. Obawa przed brakiem zainteresowania 25. finałem sprawiła, że współpracą przy transmisji zajął się TVN.

„Odniosłem się do tego podczas 25. Finału WOŚP. Fundacja nie jest moją prywatną organizacją, a ja nie jestem jedyną osobą, która ją tworzy. Istnieje ona dzięki milionom Polaków, których, mówiąc najkrócej, Pan olał. A teraz, mówiąc nieprawdę, próbuje Pan tłumaczyć tę absolutnie złą decyzję. 25. Finał WOŚP przeszedł rewelacyjnie przez całą Polskę, a wręcz przez cały świat. Wszystkie profesjonalne media – ogólnopolskie, regionalne, lokalne i internetowe – bawiły się razem z nami i to wystarczy, żeby z energią budować plany na przyszłość. My takie plany już mamy, tak jak Polacy na świecie, od Australii, przez Chiny, Japonię, Warszawę, po Londyn i Nowy Jork. To Pan tym przedsiębiorstwem rządzi i robi Pan to, co chce. Na szczęście nie jest Pan jedyny…”

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która jest wspólnym dziełem milionów Polaków uratowała już wiele ludzkich istnień. Będzie grała „do końca świata i jeszcze dzień dłużej” !