Agnieszka Warchulska jako Harper w Teatrze Dramatycznym

Czasami trzeba po prostu wstać i wyjść zostawiając wszystko za sobą. Czasem czujemy, że nie można dłużej zwlekać ze zmianą, bo zastygniemy jak muzealny eksponat. W takiej sytuacji jest właśnie bohaterka sztuki.

simon harper3
„Harper” w Teatrze Dramatycznym Foto K. Chmura-Cegiełkowska

Wiadomość o nieuchronnie zbliżającej się śmierci ojca, powoduje, że Harper postanawia spotkać się z nim po raz ostatni. Rzuca pracę,  a córce i mężowi nawet nie mówi o wyjeździe.

Podróż okazuje się przygodą życia, która zmusi bohaterkę do zadania sobie pytań o najważniejsze sprawy – miłość, lojalność wobec najbliższych i własne miejsce w świecie.

simon harper2
„Harper” w Teatrze Dramatycznym Foto K. Chmura-Cegiełkowska

Sztuka Simona Stephensa, autora między innymi „Dziwnego przypadku psa nocną porą” bez cienia dydaktyzmu mówi o sile duchowego przebudzenia i niezgodzie na powszechną desperację.

simon harper
„Harper” w Teatrze Dramatycznym Foto K. Chmura-Cegiełkowska

Miesięcznik „Twój Styl” uznał rolę Agnieszki Warchulskiej za jedną z 10 najciekawszych ról kobiecych tego sezonu.
Agnieszka Warchulska o spektaklu:

przekład: Małgorzata Semil reżyseria: Natalie Ringler
scenografia/kostiumy: Aneta Suskiewicz muzyka: Piotr Łabonarski

Obsada:

Agnieszka Warchulska – Harper Regan Halina Łabonarska – Alison Woolley Adam Ferency – Elwood Barnes/Duncan Woolley Martyna Kowalik – Sarah Regan Otar Saralidze -Tobias Rich/Mickey Nestor/Mahesh Aslam Marcin Sztabiński – Seth Regan/James Fortune

TEATR DRAMATYCZNY M.ST. WARSZAWY, SCENA NA WOLI IM. T. ŁOMNICKIEGO, ul. Kasprzaka 22 tel. 22 632 24 78, e-mail: kasa@teatrdramatyczny.pl, BILETY ONLINE: bilety.teatrdramatyczny.pl

www.teatrdramatyczny.pl