Chanel wycofuje z kolekcji skóry egzotycznych zwierząt

Chanel jest kolejnym uznanym i cenionym domem mody z tradycjami, który rezygnuje z wykorzystywania materiałów przyczyniających się do ogromnego cierpienia zwierząt.

Chanel wycofuje z kolekcji skóry egzotycznych zwierząt.

W poniedziałek przed pokazem Metiers d’Art, Chanel ogłosiło że nie będzie już używać egzotycznych skór w przyszłych kreacjach.
„Przyszłość wysokiej klasy produktów będzie pochodzić z wiedzy o tym, co nasza pracowanie jest w stanie zrobić” – powiedział w wywiadzie Bruno Pavlovsky prezes mody Chanel.
Egzotyczne skóry o których mowa to krokodyl, jaszczurka, wąż i płaszczka. Pavlovsky zaznaczył, że obejmuję to też futra których Chanel czasami używa. Dyrektor wykonawczy poinformował, że minie trochę czasu zanim istniejące produkty ze skór egzotycznych wyjdą z dystrybucji butikowych.

Zarówno futra, jak i egzotyczne skóry już od jakiegoś czasu przestały być synonimem luksusu, a stały się symbolem nieetycznej mody. Obecnie większość konsumentów oraz coraz więcej marek i projektantów, również tych z najwyższej półki, sprzeciwia się tak bezsensownemu zabijaniu zwierząt. Można mieć nadzieję, że świat mody wolny od okrucieństwa staje się coraz bardziej realny, a tak znani gracze jak Chanel na pewno wskazują właściwy kierunek.