Jak okazać miłość w związku na odległość?

Miłość często utożsamiana jest z czułością i fizycznością. Co zrobić jeśli nasz partner jest daleko od nas, a zależy nam, aby czuł naszą miłość i zaangażowanie? Jak poradzić sobie z okazywaniem uczuć drugiej połówce kiedy dzielą Was kilometry?

Jak okazać miłość w związku na odległość. Foto Pixabay. Pasja 1000

Epidemia koronawirusa, w której przyszło nam żyć to sytuacja stresująca nie tylko ze względu na niebezpieczeństwo dla zdrowia naszego i bliskich, ale także ze względu na obawy o kwestie społeczne, których dotyka. Konieczność ograniczenia spotkań oraz wyjść z domu budzi zakłopotanie oraz lęk przed samotnością. Wiele osób zastanawia się jak podtrzymać kontakt oraz dobre relacje z bliskimi na poziomie podobnym do tego sprzed kwarantanny. Pielęgnowanie więzi na odległość wydawać się może szczególnie trudnym w przypadku par. Co zrobić, aby nasza druga połówka czuła zaangażowanie oraz naszą miłość kiedy dzielą nas kilometry? Jak wynika z badań – czas kwarantanny oraz sytuacje, w których chcąc nie chcąc musimy zachować dystans społeczny, mogą okazać się fascynującą okazją na pogłębienie relacji.

Najnowsze badania nad związkami w epoce cyfrowej dowodzą, że możemy tworzyć intymne relacje poprzez interakcje online. Oznacza to, że okres fizycznego dystansu nie musi być karą dla waszego związku, ponieważ dzięki technologii możecie pozostać w stałym kontakcie i tym samym zbliżyć się do siebie – wyjaśnia Rocío Cardosa, specjalistka aplikacji randkowej ZaadoptujFaceta.

Rozmowa

Chwilowe uniemożliwienie spotkań i fizycznych interakcji nie oznacza, że w Waszym związku zabraknąć ma niezwykle ważnego elementu, jakim jest rozmowa. Możecie rozmawiać w sposób tradycyjny albo z użyciem kamery. Programy do prowadzenia video chatów działają nie tylko na komputerach, laptopach, ale także na telefonach. Oznacza to, że nawet kilka chwil po przebudzeniu możesz wziąć do ręki telefon, odpalić kamerkę i spędzić poranek robiąc poranną kawę, czy biorąc kąpiel niemalże w obecności partnera. Wiadomo, że jego głos i widok po drugiej stronie ekranu nie zastąpi dotyku i porannego całusa, ale na pewno da namiastkę tego, do czego niegdyś przywykliście. W końcu ciepło drugiej osoby to nie tylko dotyk, ale też słowa,  ton głosu czy uśmiech pojawiający się na twarzy na Twój widok.

Brak tłumów na ulicach, wyjść do pełnych ludzi miejsc, imprez oraz spowolnienie trybu życia to elementy, które wyciszają nasze emocje, umysły. Pewnego rodzaju izolacja i spowolnienie tempa życia  mogą zmienić naszą percepcję na wielu płaszczyznach oraz skłonić do lepszego poznania samego siebie. Być może Ty i Twój partner w obliczu dzielących Was kilometrów oraz chwili dla własnego ,,ja” dojdziecie do wielu ciekawych, głębokich i odkrywczych przemyśleń, którymi następnie będziecie chcieli się ze sobą podzielić podczas wielogodzinnych rozmów.

Pamiętajcie, że jeśli brakuje Wam wspólnych wyjść ze znajomymi, możecie spróbować konferencji grupowej, podczas której oprócz samej rozmowy możecie robić wiele innych, rozmaitych czynności.

Rozrywka

Rozmowa to niezwykle ważny, fundamentalny element każdego związku. Nie zapominajmy jednak, że człowiek potrzebuje też rozrywki i zabawy. Brakuje Wam wspólnych wyjść ze znajomymi? Z pomocą mogą przyjść video konferencje grupowe, podczas których możecie pograć ze znajomymi w karty, Scrabble czy kalambury! Opcji jest wiele – na czas epidemii powstało bowiem wiele aplikacji proponujących gry grupowe na odległość.  Jeśli brakuje Wam z kolei wyjść do kin czy muzeów – jest na to sposób! Możecie odpalić bowiem Netflixa i oglądać filmy ,,razem” będąc w praktyce oddzielnie. Video rozmowa w trakcie oglądania ulubionych filmów czy seriali może być namiastką dotychczasowego, wspólnego ,,Netlix & chill”. Muzea, które na czas kwarantanny oferują wirtualne spacery mogą okazać się ciekawą alternatywą na randkę online.

Kochanie co powiesz na wspólny spacer po Luwrze, piątek o 15? – czy nie brzmi to zachęcająco?

Na chwilę obecną będzie to co prawda spacer w cyfrowej rzeczywistości, ale z pewnością okaże się dla Waszej dwójki ciekawym doświadczeniem. Kto wie, może za jakiś czas naprawdę odwiedzicie to miejsce?

Gesty

W weekendy mieliście w zwyczaju chodzić na wspólne kolacje? Wiesz, że Twój partner z chęcią zjadłby sushi albo inną potrawę? Zaskocz ją/go i zamów ulubione danie z dostawą do domu, zostawiając przy tym miłą wiadomość. Pomocne okażą się tu aplikacje oferujące dowóz rozmaitego jedzenia do wybranego przez Ciebie miejsca. Co więcej, przed wspólnym maratonem filmowym na chat-ie możesz zamówić dla ukochanej osoby jej ulubione przekąski czy butelkę wina. Wiele sklepów oferuje zrobienie zakupów i dostarczenie ich na wskazany adres. A może Twoja połówka uwielbia dostawać od Ciebie kwiaty? Wówczas rozważ zamówienie ich dla niej za pomocą poczty kwiatowej. Ten mały gest na pewno zostanie doceniony i sprawi, że na twarzy partnera zawita wielki uśmiech.

Intymność

Rozłąka i dzieląca Was odległość może budzić lęk, ponieważ czułe gesty, pocałunki czy seks są na ten czas niemożliwe. Nie musi to jednak oznaczać dla Waszego związku nudy czy oziębienia relacji.  Napięcie oraz pożądanie budować i podtrzymywać możecie wysyłając sobie pobudzające wyobraźnię wiadomości czy zdjęcia. To od Was zależy jak pewnie czujecie się w relacji i jak daleko posuniecie się, aby rozniecić i podtrzymać ogień. Możecie wysyłać do siebie czułe i pikantne wiadomości albo nieco odważniejsze – intymne zdjęcia czy filmiki. Tworzenie wizji i fantazji dotyczących wspólnych chwil we dwoje na pewno nie pozwoli, aby w Waszą sferę bliskości i erotyczności wkradł się marazm. To od Was zależy czy wprowadzicie je później w praktykę kiedy rozłące nadejdzie kres!

Jak okazać miłość w związku na odległość. Foto Pixabay Victoria_Borodinova