Czy uda się zatrzymać transport żywych zwierząt?

13 września 2017 r. odbył się drugi w historii dzień akcji przeciwko długodystansowym transportom żywych zwierząt –pod hasłem “Stop Transportowi Żywych Zwierząt”. 67 organizacji z całego świata razem zaprotestowało przeciwko transportom żywych zwierząt. Czy to coś da?

Czy uda się zatrzymać transport żywych zwierząt?

13 września od Paryża po Brukselę, Warszawę i Singapur odbyły się marsze, happeningi i demonstracje. W Polsce trzy organizacje zajmujące się ochroną zwierząt hodowlanych – CIWF Polska (Compassion in World Farming), Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva oraz BASTA Inicjatywa na Rzecz Zwierząt połączyły swoje siły w 11 miastach w Polsce: w Warszawie, Poznaniu, Katowicach, Łodzi, Szczecinie, Wrocławiu, Gdańsku, Bełchatowie, Pile, Rzeszowie i Słupsku.

Czy uda się zatrzymać transport żywych zwierząt?

W Warszawie można było zajrzeć do ciężarówki i zobaczyć na własne oczy, jak przewożone są zwierzęta. Auto cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, aktywiści rozdawali informacyjne ulotki oraz zachęcali do przyłączenia się do kampanii i podpisania petycji. Na tę chwilę organizacje wsparło ponad 25 tysięcy osób.

Czy uda się zatrzymać transport żywych zwierząt?

Międzynarodowy Dzień Akcji organizowany był po raz drugi, a jego inicjatorem jest organizacja CIWF (Compassion in World Farming), której udało się już doprowadzić do zlikwidowania dopłat do eksportu żywych zwierząt poza Unię Europejską.