Detoks dla włosów z węglem

Detoks włosów z wykorzystaniem węgla aktywnego to zabieg warty uwagi, szczególnie w czasie chłodnych miesięcy. Jak go wykonać ?

Detoks dla włosów z węgle. Foto Tim Mossholder/Unsplash

Cenne właściwości węgla aktywnego sprawiły, że jest coraz częściej wykorzystywany w pielęgnacji włosów. Przykładem jest użycie tego składnika przy detoksie włosów, by wzmocnić ich kondycję. Jakie jeszcze korzyści przynosi stosowanie zawierających go kosmetyków w codziennej pielęgnacji?

Detoks dla włosów

Szczególnie jesienią włosy narażone są na osłabienie. Często w tym okresie nasila się ich wypadanie, matowienie i łamanie. Właśnie dlatego potrzebują detoksu. Zapewnia on lepsze wchłanianie składników odżywczych, a w konsekwencji wzmacnia siłę i witalność włosów. Przy detoksykacji idealnie sprawdzi się węgiel aktywny, który jak gąbka wchłania różnego rodzaju zanieczyszczenia i usuwa toksyny pochodzące z otoczenia. Zabieg ułatwia skórze głowy oddychanie i naturalną regenerację.

Jak stosować węgiel aktywny na włosy?

Węgiel aktywny występuje pod postacią czarnego proszku zamkniętego w kapsułkach. Z łatwością znajdziesz go w aptece bądź drogerii. Coraz szerzej wykorzystywany jest również w specjalistycznych kosmetykach detoksykujących. Istnieje kilka sposobów na stworzenie ich samemu z łatwo dostępnych produktów.
Używając jogurtu i węgla zrobisz domową maskę do włosów.

  • Połącz pół opakowania jogurtu naturalnego z łyżeczką węgla
  • Dodaj jedno ubite jajko i łyżeczkę wybranego olejku
  • Pokryj włosy mieszanką i pozostaw na 15 minut
  • Po czasie dokładnie spłucz

Węgiel aktywny do włosów – korzyści

Kosmetyki z węglem aktywnym nadają włosom świeżość, sypkość i dodatkową objętość. Regularne stosowanie sprawia, że pasma stają się miękkie i gładkie, a dodatkowo odżywione. Osoby zmagające się z łupieżem, wypadaniem czy przetłuszczaniem włosów szczególnie powinny spróbować pielęgnacji z wykorzystaniem węgla. Takie działania skutecznie pomagają w leczeniu wymienionych dolegliwości.

Od czego zacząć pielęgnację włosów

Pierwszym krokiem właściwej pielęgnacji jest oczyszczanie, które stanowi punkt wyjścia przy innych zabiegach. Ważne abyś pamiętała o kilku rzeczach:

  • Rozczesz dokładnie włosy przed ich umyciem. Zminimalizuje to ryzyko wyrwania zdrowych pasm
  • Trzymaj szampon na włosach przez minimum 3 minuty
  • Wcieraj go dokładnie i delikatnie w skórę głowy
  • Nie pocieraj zbyt mocno mokrych włosów ręcznikiem
  • Rozczesz je dopiero gdy wyschnął