„Dobre matki” Alex Perry

19 września ukaże się książka autorstwa Alexa Perry’ego pt. „Dobre matki", traktującą o losach kobiet, które zdecydowały się przeciwstawić potężnej, włoskiej mafii kalabryjskiej - ’NDRANGHECIE.

„Dobre matki” Alex Perry

’Ndràngheta to najpotężniejszy współczesny syndykat zbrodni. Działa w 120 krajach i jest globalną potęgą, chociaż do niedawna nikt nie miał pojęcia o jego istnieniu. ‘Ndrangheta swoją dyskretność zawdzięcza temu, że ma swoich szeregach tylko i wyłącznie włoskie rodziny. Każdy, kto tworzy ową gigantyczną mafię jest ze sobą spokrewniony.

Historia kobiet, które zdecydowały się zerwać zasłonę milczenia i wypowiedzieć wojnę tak potężnej organizacji jest niezwykle inspirująca. Autor obnaża kulisy funkcjonowania mafii we współczesnym świecie kosztem własnego bezpieczeństwa. Po ukazaniu się „Dobrych matek” wielokrotnie grożono mu śmiercią.

Ta książka miała nie powstać. Przedstawieni w niej ludzie ukrywają się lub nie żyją. Autor również usłyszał groźby pod swoim adresem.

Mafia kalabryjska to dzisiaj najpotężniejszy syndykat zbrodni na świecie. Znana jako ’ndrangheta, działa w 120 krajach, zarządza bilionami euro, piorąc brudne pieniądze dla cosa nostry, camorry, kolumbijskich karteli i rosyjskiej mafii. Kontroluje 80% rynku twardych narkotyków w Europie.

Wpływa też na sytuację polityczną na świecie – szantażowała rządy Tajlandii i Indonezji. Prawdopodobnie to ona stała za śmiercią dziennikarza Jána Kuciaka i wywołała kryzys polityczny na Słowacji.

Członków mafii kalabryjskiej łączą relacje rodzinne, a organizacji nie da się opuścić. Nawet jeśli jesteś tylko córką lub żoną. Jeśli odchodzisz, znikasz na zawsze.

A jeśli chcesz innego życia dla swoich dzieci, musisz mieć odwagę, aby przeciwstawić się rodzinie, która ci tego nie wybaczy. Która nie będzie mieć problemu z tym, żeby zabić twoją córkę. Nie zawaha się rozpuścić twoich kości w kwasie solnym.

Trzy dobre matki znalazły w sobie siłę, aby podjąć największe ryzyko – zdradzić swoich ojców i mężów, żeby ocalić synów i córki.

Oto wstrząsające kulisy największej wojny, jaką kobiety wypowiedziały włoskiej mafii w XXI wieku.