Domki nad Bałtykiem przyciągają turystów!

Odpoczynek to nie luksus, a niezbędna do prawidłowego funkcjonowania część życia.

Domki nad Bałtykiem przyciągają turystów!

Zadbajmy o to, aby tegoroczne wakacje pomogły nam w pełni zregenerować siły. Coraz częściej na miejsce spędzenia urlopu wybieramy domki nad morzem, które w zależności od potrzeb oferują nam zarówno ciszę i spokój, jak i pełną gamę atrakcji.

Swobodny, uspokajający, ciepły, przywracający siły, spokojny, poprawiający nastrój, uzdrawiający, cudowny, niezbędny, niewymagający, bezpieczny, bezcenny – między innymi takie określenia kojarzą się respondentom z udanym odpoczynkiem.1 Claudia Hammond brytyjska pisarka i dziennikarka, porozmawiała z 18 tys. osób z 135 krajów na temat ich podejścia do wypoczynku.

W dobie rosnącej inflacji, wojennego kryzysu, nieustannej niepewności i niepokoju, odpowiedni czas „resetu” wydaje się być szczególnie ważny. Tym bardziej warto poświęcić odrobinę czasu na odpowiednie zaplanowanie urlopu. I zadać sobie pytanie: jakiego urlopu potrzebuję?

Chociaż sezon letni 2023 dopiero się rozpoczął, już widać, że na zagraniczne wakacje będzie trzeba wydać zdecydowanie więcej, niż rok temu. Specjaliści są zgodni, że wzrost cen to stały trend. Według raportu TravelPlanet w 2022 roku koszty wakacji za pośrednictwem biur podróży podniosły się średnio o 18 proc, to ogromny skok biorąc pod uwagę, że wcześniejszych latach wzrost wahał się w granicach zaledwie kilku procent 2.

Aspekt ekonomiczny to tylko jeden z powodów, dla których na miejsce wakacyjnej eskapady wybieramy polskie morze. Bałtyk ma do zaoferowania nam dużo, dużo więcej.

W kontakcie z naturą

Położone w leśnymi zaciszu, blisko linii brzegowej, oddalone od wielkich skupisk domki nad morzem to doskonały wybór dla osób, ceniących sobie ciszę, spokój oraz bliski kontakt z naturą. Hamak, książką, kawa i świeże, morskie powietrze – to dla wielu idealny przepis na relaksację. Bałtyk to także doskonały wybór dla miłośników rowerowych wycieczek.
To właśnie tutaj biegnie Międzynarodowy Szlak Rowerowy, znany jako R-10. Polski odcinek trasy obejmuje aż 588 km i rozciąga się przez Świnoujście, Międzyzdroje, Dziwnów, Rewal, Kołobrzeg, Mielno, Darłowo, Jarosławiec, Ustkę, Łebę, Władysławowo, Gdynię, Sopot, Gdańsk, Elbląg, Frombork, Braniewo, Gronowo. Turyści przemierzają ten szlak tuż obok piaszczystych plaży, uroczych, leśnych ścieżek, oraz imponujących klifów. Po drodze znajdą również liczne okazje na spróbowanie lokalnej kuchni czy odpoczynek przy aromatycznej kawie.

Atrakcje dla całej rodziny

Domki nad morzem ( zobacz na e-wczasy.pl/noclegi/nad-morzem/domki ) to również idealny wybór dla rodzin z dziećmi czy grup przyjaciół. Świetnie rozwinięte kompleksy wypoczynkowe posiadają bogatą ofertę atrakcji. Place i sale zabaw, animatorzy dla dzieci, baseny, salony gier, rozbudowana infrastruktura sportowa, strefa SPA. To wszystko sprawi, że każdy uczestnik wyjazdu znajdzie coś dla siebie. Specjalnie przeznaczone miejsca na ognisko czy grilla sprzyjają z kolei biesiadowaniu i tworzeniu więzi.

Domki nad Bałtykiem przyciągają turystów!

W razie niesprzyjającej pogody nadmorskie miejscowości dysponują alternatywą, np. w Międzyzdrojach możemy zwiedzić Oceanarium, Kołobrzeg zachwyci, zwłaszcza młodszych, interaktywnym Muzeum 6D, w Łebie z kolei odwiedzić możemy Muzeum Bursztynu.

Gdzie rezerwować?

Kiedy zdecydujemy się już, gdzie i jak chcemy spędzić wakacje, pozostaje nam najważniejsze znalezienie odpowiedniego miejsca pobytu. Szukając lokum warto skorzystać z portalu, który kieruje nas bezpośrednio do wynajmującego, dzięki czemu unikniemy opłat za prowizję. Takie rozwiązanie oferują e-wczasy.pl. Ponadto sieć filtrów, znajdująca się na stronie, umożliwi nam znalezienie miejsca z dokładnie takimi udogodnieniami, jakimi oczekujemy.

1. C.Hammond, Sztuka Odpoczynku, Wyd. Czarna Owca, 2021, s. 8-9.
2. Raport Podróżnika 2023 – blog Travelplanet.pl

Artykuł partnera