Europejka wyjechała do ISIS. Próbując uciec, została pobita na śmierć

Siedemnastoletnia Samra Kesinovic została zamordowana podczas ucieczki ze stolicy Syrii (nieformalnej stolicy Państwa Islamskiego) Ar - Rakki.

Europejka wyjechała ISIS. Próbując uciec, została pobita na śmierć. Screen youtube
Europejka wyjechała ISIS. Próbując uciec, została pobita na śmierć. Screen youtube

Austriaczka stała się dla Państwa Islamskiego swego rodzaju symbolem walki z Zachodem. Ich zdaniem przejrzała na oczy i zaufała jedynej słusznej doktrynie. Jak podają austriackie media, dziewczyna została pobita na śmierć, próbując opuścić Syrię. 

17-letnia Samra wraz z koleżanką 15-letnią Sabiną uciekła do Syrii z Austrii w kwietniu 2014 roku. Dołączyły do zwolenników Państwa Islamskiego. Decyzja Austriaczek wywołała kontrowersje na świecie. ISIS wykorzystywało ich wizerunek w materiałach propagandowych. Nastolatki otoczone przez uzbrojonych mężczyzn trzymały w ręku broń. Europejskie media donoszą, że obywatelki Austrii poślubiły terrorystów z Państwa Islamskiego. Ze szczątkowych informacji, które przekazywały, wynikało, że nie żałują swojej decyzji. Przyznały, że dopiero po wyjeździe mogły praktykować swoją wiarę. Dziennikarze podejrzewają, że nastolatki zostały zmanipulowane – musiały mówić to, co spodoba się islamistom. Wydaje się, że próba ucieczki Samry potwierdza te informacje. Jej koleżanka Sabina najprawdopodobniej zginęła rok temu podczas walk.

Austriackie władze nie potwierdziły informacji o śmierci Samry.