Jak być bardziej zorganizowaną? Kilka wskazówek

W dzisiejszych czasach wiele mówi się o produktywności. Ta jest w dużym stopniu związana z dobrą organizacją dnia. W tym tekście doradzimy Ci, jakich strategii możesz używać, aby lepiej zarządzać swoim czasem.

Jak być bardziej zorganizowaną? Kilka wskazówek

Niech Twoja rodzina Cię wspiera

Mamy wrażenie, że o tym ciągle mówi się zbyt mało. Kobieta, która pracuje i zarządza domem, potrzebuje wsparcia. Możesz ustalić ze swoim mężem oraz dziećmi sprawiedliwy podział obowiązków. W przypadku kilkulatków istotne jest to, aby te rozumiały, dlaczego one również powinny się zaangażować. Aby zachęcić je do optymalnego zarządzania czasem (i w pewien sposób je nagrodzić), możesz podarować im np. inteligentne smartwatche. Zegarek z lokalizatorem gps znajdziesz na www.komputronik.pl/search-filter/18499/zegarki-z-gps-dla-dzieci.

Zaplanuj tyle, ile jesteś w stanie

Dobry plan to podstawa sukcesu. Ważne jest natomiast to, aby realnie oceniać swoje możliwości. Zastanów się nad tym, czy momentami nie wymagasz od siebie zbyt wiele. Podczas planowania uwzględnij również to, że czasami coś może pójść nie do końca po Twojej myśli i zabezpiecz się, ustalając odpowiednio bezpieczny limit czasu. Możesz być zaskoczona tym, jak wiele rzeczy można zaplanować z wyprzedzeniem.
Przykładowo, lista posiłków na cały tydzień. Jeśli jeździsz do sklepu codziennie po produkty żywnościowe, to każdego dnia spędzasz czas na staniu w korkach, chodzeniu po sklepie (a  może kilku?), staniu w kolejce do kasy… A przecież zrobienie większych zakupów za jednym razem sprawi, że w kolejnych dniach nie będziesz już musiała tracić sił i energii na tej czynności.
To samo tyczy się sprzątania. Do niego, jak już wspomnieliśmy, warto oddelegować również innych domowników. Sporządź listę, na której zapiszesz wszystkie czynności, które powinny być wykonane w domu. Możesz rozłożyć je na kilka dni, aby cały proces nie był zbyt męczący.
Jeśli każdego dnia każde z Was będzie robiło choćby jedną rzecz, to w perspektywie całego tygodnia zapanujecie nad domowymi sprawunkami.

Jak być bardziej zorganizowaną? Kilka wskazówek

Wspieraj się technologią i sprawdzonymi sposobami

Technologia istnieje po to, aby ułatwiać nam codzienne życie. To od Ciebie zależy, do jakich celów będziesz używać komputera czy smartfona. Oczywiście, te urządzenia jak najbardziej mogą służyć rozrywce, ale warto pamiętać, że mogą służyć również czemuś innemu.
Podobnie sprawa wygląda ze smartwatchami. Te inteligentne zegarki mogą pomóc Ci w lepszym zarządzaniu dniem. Przykładowo, funkcja powiadomień może sprawić, że nie zapomnisz o ważnej sprawie, którą umieściłaś w swoim planie. Między innymi tutaj możesz sprawdzić, co takiego te urządzenia mają do zaoferowania:
https://www.komputronik.pl/category/18499/smartwatche-i-zegarki,samsung.html.
Oprócz technologii istotną rolę mogą odgrywać również techniki zwiększające koncentrację i produktywność. Może być to na przykład metoda Pomodoro lub inna jej pokrewna. Nie bój się testowania różnych rozwiązań i sama oceń, jaki system działania najlepiej sprawdza się w Twoim przypadku.

Zapisuj wszystko, co istotne

Nie bez przyczyny w Polsce przyjęło się powiedzenie – jak nie zapiszesz, to zapomnisz. Rzeczywiście, czasami z głowy potrafią wylecieć nawet te naprawdę istotne sprawy, a co dopiero błahostki! Z tego powodu zawsze warto mieć pod ręką notes lub notować wszystko w telefonie.
Możesz być zdziwiona, ile rzeczy uda Ci się zrealizować, ponieważ miałaś je zanotowane i zaplanowane w swoim kalendarzu. Tak naprawdę dobra organizacja ma to do siebie, że z czasem wchodzi w nawyk i codzienne zarządzanie obowiązkami staje się łatwiejsze.  Szczególnie w sytuacji, gdy będziesz mądrze podchodzić do liczby wyznaczanych na dany  dzień celów.
Mamy nadzieję, że wśród naszych porad znalazłaś, choć kilka takich, które masz ochotę wprowadzić w życie. Pamiętaj, czasami warto czegoś spróbować, żeby ocenić w praktyce przydatność danej metody. Kto wie, być może akurat odkryjesz system, który sprawi, że  dzięki niemu będziesz bardziej zorganizowana?

Artykuł sponsorowany