Jak zaoszczędzić podczas wakacyjnych podróży?

Wakacyjny wyjazd może być prawdziwym wyzwaniem dla naszego budżetu - szczególnie teraz, w czasach wysokiej inflacji. Dlatego, kiedy pakujesz się na urlop, to spakuj też Twisto. Ten towarzysz jest tego wart. I to dużo!

Jak zaoszczędzić podczas wakacyjnych podróży?
Jak zaoszczędzić podczas wakacyjnych podróży?

Zaoszczędzisz pieniądze na praktycznie każdej niezbędnej rzeczy – od zakwaterowania, poprzez płatności zagraniczne po bilety lotnicze.

Odzyskaj pieniądze za zakwaterowanie

Zazwyczaj opłacenie hotelu to najdroższa pozycja na wakacyjnej liście wydatków. Aby “odzyskać”, choć część pieniędzy, warto skorzystać z cashbacku. Jeśli posiadasz konto Twisto, znajdź Booking.com w zakładce “Zakupy” i wybierz odpowiadający Ci nocleg. Dzięki temu zyskasz zwrot do 4%, na pierwszy rzut oka wydaje się niewiele, ale jeżeli zarezerwujesz nocleg za 1000 zł, to 40 zł wróci do Ciebie – niby niedużo, ale wystarczy na obiad w restauracji.

Podobnych cashbacków, dzięki którym możesz sprawić, że Twoje wakacje będą tańsze jest więcej. Pieniądze możesz odzyskać np. uzupełniając wakacyjną kosmetyczkę na Notino.pl (do 5,3% zwrotu) lub [kupując nowe buty w CCC (3,4% zwrotu).

Płać z korzystnym kursem walut – bezpiecznie

“Kiedy wróciłam z rodzinnych wakacji w Tajlandii, obliczyłam, że płacąc kartą Twisto zaoszczędziłam ponad 200 zł”. To świetny wynik, biorąc pod uwagę fakt, że w wielu miejscach nie było możliwości płacenia kartą. I to też przyjemność finansowa po powrocie” – mówi nasza koleżanka Katka. “Poza tym wiedziałam, że moje pieniądze są bezpiecznie, Twisto nie jest w żaden sposób powiązane z moim kontem bankowym”.

W niektórych bankach koszty przewalutowania potrafią przyprawić o ból głowy – często nawet przed płatnością nie masz wiedzy, ile faktycznie będzie nas kosztować zapłacenie w obcej walucie. Dlatego warto się do tego przygotować – jedną z możliwości jest karta Twisto. Wybierając plan Space można płacić w korzystnych kursach i zaoszczędzić do 3% na każdej transakcji. Nie ma znaczenia, czy płacisz online, czy w sklepie stacjonarnym. Przewalutowanie odbywa się automatycznie i pobiera środki z dostępnego limitu Twisto – bez dodatkowych opłat czy prowizji.

Jednocześnie nie musisz otwierać osobnych rachunków walutowych i ich finansować. Na całym świecie płacisz dokładnie tyle samo, co w Polsce, a przelew na obcą walutę odbędzie się automatycznie.

Nie ma znaczenia, w jaki dzień i o której godzinie robisz zakupy. Nawet płacąc w weekend, Twisto nie obciąży Cię żadnymi dodatkowymi opłatami, co nie zawsze ma miejsce w przypadku innych aplikacji umożliwiających płatności za granicą.

Jedz jak lokalny

Codzienne jedzenie w restauracjach napełni nasz żołądek, ale może spustoszyć nasze portfele. Jak wybierać miejsca, w których nie zostawimy połowy swoich oszczędności? Warto przejrzeć Google Maps, wybrać kategorię “Restauracje” a następnie zakres cen, który nas interesuje – dzięki temu wyświetlą się nam miejsca, na które po prostu będzie nas stać.

Podobnie działa znany na całym świecie TripAdvisor – wystarczy podać lokalizację, oznaczyć preferencje smakowe oraz cenowe, i gotowe – można wybrać to, co nam odpowiada.

Ostatnio popularne stały się również aplikacje – Too Good To Go oraz The Fork. TGTG polega na kupowaniu paczek jedzenia, które pozostało w lokalu na koniec dnia za ułamek ceny. Natomiast The Fork umożliwia zarezerwowanie stolika w restauracji i zapłacenie za zamówione danie wcześniej ustalonej ceny – przyjemne z pożytecznym – nie dość, że oszczędzasz pieniądze, to ratujesz jedzenie przed wyrzuceniem.

Płać zawsze i wszędzie, tak jak lubisz

Płatności w obcej walucie z kartą Twisto są o tyle wygodne, że nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów związanych z przewalutowaniem i prowizjami – w przeciwieństwie do płacenia za granicą zwykłą kartą debetową wydaną przez bank.

Nie nadwyrężaj budżetu

Właśnie ruszyła wielka wyprzedaż biletów, a może karnety na letni festiwal są w super cenie? A może była okazja w ostatniej chwili? Z kontem Twisto nie przegapisz okazji. Możesz sobie na nie pozwolić bez nadwyrężania miesięcznego budżetu. Odrocz płatność na kolejne miesiące lub rozłóż na raty – szybko i bez zbędnych formalności.

Artykuł partnera