Jaka jest kobieta w najnowszej kolekcji Lany Nguyen?

Najnowsza kolekcja marki Lana Nguyen to powrót do korzeni, czyli początków kariery projektantki. Codzienne kreacje Ready to Wear zastąpiły efemeryczne, zwiewne sukienki, koronkowe garnitury, wielokolorowe, trójwymiarowe cekiny, czy delikatne jedwabie.

Jaka jest kobieta w najnowszej kolekcji Lany Nguyen?

Po kilku sezonach tworzenia wyłącznie casualowych kreacji, Lana Nguyen wraca z mocną, przemyślaną kolekcją w stylu, który kojarzony jest z początkami kariery projektantki. Delikatna i zarazem bardzo pewna siebie, odrobinę dziewczęca, ale w przemyślany sposób odsłaniająca ciało – taka jest kobieta w kolekcji Lana Nguyen Premium.

W kolekcji zostały wykorzystane szlachetne materiały, których projektantka szukała podczas swoich podróży. Zachwycają nas więc beżowe jedwabie, ozdobione połyskującymi aplikacjami tiule, muśliny, czy trójwymiarowe tkaniny, które poruszają się wraz z sylwetką.

Jaka jest kobieta w najnowszej kolekcji Lany Nguyen?

Kreacje charakteryzują mocne detale, które przełamują ich delikatny i romantyczny styl. Raz są to umieszczone w zaskakujących miejscach falbany, innym razem asymetryczne upięcia tkaniny, która dzięki nim staje się kilkuwymiarowa.

Jaka jest kobieta w najnowszej kolekcji Lany Nguyen?

Długo pracowałam nad tą kolekcją. Była ona dla mnie pewnego rodzaju manifestem wobec tego, co aktualnie dzieje się w branży. Z jednej strony oczekuje się od nas zaskakiwania w każdym sezonie, a z drugiej strony rynek wymaga od nas komercji, a w końcu projektanci to w większości artyści, którzy chcą tworzyć coś więcej niż bluzy z napisami. Ja zastanowiłam się, co w mojej pracy sprawia mi prawdziwą przyjemność i postanowiłam kierować się tym przy projektowaniu każdej kreacji” – tak o swojej najnowszej kolekcji mówi Lana Nguyen.