Kompleksowa regeneracja włosów w domu

Odbudowa włosów to kompleks zabiegów pielęgnacyjnych, który pozwala poprawić kondycję pasm. Zwykle myślą o odbudowie po rozjaśnianiu włosów lub, na przykład, po trwałej ondulacji.

regeneracja włosów w domu
Kompleksowa regeneracja włosów w domu

Odbudowa włosów to kompleks zabiegów pielęgnacyjnych, który pozwala poprawić kondycję pasm. Zwykle myślą o odbudowie po rozjaśnianiu włosów lub, na przykład, po trwałej ondulacji. Zdarza się, że stan włosów pogarsza się latem lub zimą. Czy istnieją sposoby na zniszczone włosy? Oczywiście! A do tego, wcale nie musisz umawiać wizyty w salonie fryzjerskim – wszystkie potrzebne produkty do pielęgnacji włosów z łatwością znajdziesz w drogeriach stacjonarnych oraz internetowych.

Kruche i zniszczone włosy to już przeszłość!

Całkowita regeneracja włosów to przede wszystkim nawodnienie na całej długości włosów, co wyeliminuje suchość oraz rozdwojone końcówki. Tak samo ważne jest również wzmocnienie cebulek, aby przyspieszyć ich wzrost oraz podnieść u nasady.
Po pierwsze, należy zwrócić uwagę na codzienną pielęgnację włosów. I dopiero gdy taka kuracja nie pomoże, należy zgłosić się do salonu fryzjerskiego. Często jednak wystarczy dobry szampon i odżywka do udanej regeneracji włosów. Przyda się również maska lub wcierka, a także unikanie używania ciepła lub stosowanie ochrony termicznej.
Bez względu na to, jak starannie dobierzesz pielęgnację, częste suszenie suszarką do włosów i stylizacja gorącymi urządzeniami bez ochrony termicznej może wszystko zaimportować. Dotyczy to zwłaszcza pielęgnacji rozdwojonych końcówek i włosów porowatych. Aby uniknąć uszkodzeń, musisz używać ochrony termicznej.

 regeneracja włosów w domu
Kompleksowa regeneracja włosów w domu

Regeneracja włosów w zaciszu własnego domu

Intensywna regeneracja włosów powinna zacząć się od dokładnego ich rozczesania, tak aby nie plątały się podczas mycia. Szczotkowanie suchych włosów może zakłócić regeneracje, dlatego warto zrobić to przed rozpoczęciem kuracji. Mycie włosów to bardzo ważny proces i nie ważne, jakiego szamponu i odżywki użyjesz, należy wiedzieć jak prawidłowo przeprowadzić tę czynność.
Szampon służy do mycia skóry głowy. Wmasuj go delikatnie – nie trzyj ani nie drap, ponieważ możesz w taki sposób możesz ją podrażnić. Pamiętaj,  że nie należy wcierać szamponu bezpośrednio na powierzchni włosa. Jeśli jednak czujesz, że potrzebujesz umyć je dokładniej, możesz delikatnie głaskać włosy pianą. Aby odbudować strukturę włosa użyj odżywki, którą dokładnie rozprowadź po całej długości omijając czubek głowy. Warto zaznaczyć, że wszystkie produkty należy zmywać chłodną wodą, co pomaga w otwarciu łuski włosa.
Jeśli chcesz dodatkowo zadbać o regenerację włosów, warto raz w tygodniu nałożyć maskę do zniszczonych włosów lub olej kokosowy. To z pewnością dodatkowo wzmocni strukturę włosów. Jedwab też jest sprawdzonym sposobem na lśniący włos. Po prostu nałóż go w niewielkiej ilości na suche włosy, a efekt otrzymasz zaraz po aplikacji.

Sprawdzone kosmetyki do regeneracji włosów

Suche włosy potrzebują dobrego szamponu oczyszczającego. Jednak należy pamiętać, żeby był on delikatny i dostosowany do porowatości naszej głowy. Coraz bardziej popularny staje się Olaplex szampon, który skutecznie wnika w głąb włosa, naprawia ich wewnętrzną strukturę i sprawia, że nie puszą się one tak bardzo. Kosmetyki do włosów zniszczonych to kompleksowe nawilżenie i pielęgnacja, którą możesz wykonać nie wychodząc z domu!
Aby wzmocnić włosy zaopatrz się w zestaw do włosów, który pozwoli Ci na pełną kurację. Zapobiegnie ona procesowi rozdwajania końcówek, dzięki temu nie będziesz musiała ich często przycinać. Oprócz odpowiednich kosmetyków pamiętaj, że nieodpowiednie suszenie oraz używanie prostownicy są również przyczyną niszczenia się struktury włosa. Jeśli chcesz aby Twoje włosy były wiecznie miękkie i nawilżone spróbuj produktów Olaplex – efekty gwarantowane już po pierwszym użyciu!