Kreacje Swarovski Couture rozświetliły czerwony dywan Gali MET

Długie dziedzictwo firmy Swarovski w świecie haute couture sięga Paryża w latach 90-tych XIX wieku, do dziś jej kryształy dodają blasku niektórym z najbardziej pamiętnych kreacji z czerwonego dywanu Gali Met. W tym roku austriacki dom mody po raz pierwszy stworzył suknie na tę okazję.

Kreacje Swarovski Couture rozświetliły czerwony dywan Gali MET

– marka Swarovski pojawiła się wczoraj wieczorem na czerwonym dywanie Met Gali z pięcioma jedynymi w swoim rodzaju stylizacjami couture zaprojektowanymi przez dyrektor kreatywną Swarovski Giovannę Engelbert, w towarzystwie gwiazd kampanii wiosna/lato 2024 i przyjaciół domu mody Iriny Shayk, Karlie Kloss, Imaana Hammama i Anok Yai.

Giovanna Engelbert w odpowiedzi na dress code „Garden of Time” stworzyła pięć wyjątkowych kreacji inspirowanych elementami natury występującymi w zaczarowanym ogrodzie z opowiadania JG Ballarda. Prezentując kunszt i savoir-faire 129-letniej marki, kreacje couture zostały ozdobione setkami tysięcy precyzyjnie wyciętych kryształów pokrytych misternymi klejnotami i haftami. Każda stylizacja odzwierciedla jeden z wielu klasycznych kolorów marki Swarovski – zielony, różowy, żółty, niebieski i biały – uzupełnione kunsztownie wykonaną biżuterią z charakterystycznych rodzin, które łączą się z ozdobionymi kryształami sukniami.

Moją wizją było, aby nasze muzy stanowiły ucieleśnienie elementów natury znalezionych w zaczarowanym ogrodzie pełnym kryształów, a ich suknie łączyły się z naszą biżuterią – przechodziły metamorfozę, stając się jednością. Chciałam wnieść ten sam poziom artyzmu i kreatywności do stylizacji, który wnosimy do naszej biżuterii i uchwycić piękno natury i pogodnego ducha, a także elegancję i ekstrawagancję Swarovskiego w tym ważnym momencie dla mody i popkultury”.  Giovanna Engelbert skomentowała

Karlie Kloss wcieliła się w kryształowy kwiat, który urzeka Ogród Czasu. Mając na sobie suknię zdobioną różowymi kryształami z rodziny Florere i Millenia firmy Swarovski, jej strój zdawał się przekształcać w pasującą do niego kwiatową biżuterię. Jedwabna suknia z dżerseju została ozdobiona 180 000 jasnoróżowych kryształów, a jej stworzenie zajęło zespołowi siedmiu rzemieślników 225 godzin. Jej sylwetkę w kształcie klepsydry podkreślał zdobiony kryształkami gorset opleciony girlandami różowych, rozwijających się kwiatów i płatków. Został on bogato upiększony 60 500 kryształami i 75 kwiatowymi detalami, a jego stworzenie zajęło zespołowi pięciu rzemieślników 1600 godzin.
Kreacje Swarovski Couture rozświetliły czerwony dywan Gali MET
Irina Shayk symbolizowała Powietrze w sukni couture z kryształowej siatki, której stworzenie zajęło 200 godzin.  Dopasowany krój stworzył iluzję światła otulającego jej ciało, przywołując płynny ruch i eteryczną naturę żywiołu. Blask modelki został zintensyfikowany dzięki wykonanemu na zamówienie chokerowi Millenia i nausznicom oraz warstwom bransoletek Hyperbola i Millenia, a wszystko to ze świetlistego, przezroczystego kryształu.
Kreacje Swarovski Couture rozświetliły czerwony dywan Gali MET
Anok Yai stała się Wodą w futurystycznym tiulowym kostiumie ozdobionym połyskującymi kryształami w kolorze lodowatego błękitu, szafiru i akwamarynu. Uszyty z prześwitującego jedwabnego tiulu ozdobionego 98 000 kryształów, aby stworzyć iluzję lśniących kropli na skórze, jego wykonanie zajęło ośmioosobowemu zespołowi ponad 130 godzin. Uzupełnieniem stylizacji Anok był spektakularny, jedyny w swoim rodzaju naszyjnik z kolekcji biżuterii Swarovski Galaxy, który został wykonany z 1050 laboratoryjnie wyhodowanych diamentów Swarovski Created Diamonds w siedmiu różnych szlifach o łącznej masie 156,62 karata.
Kreacje Swarovski Couture rozświetliły czerwony dywan Gali MET
Imaan Hammam zaprezentowała się jako Słońce w złotej, dwuczęściowej stylizacji składającej się z kryształowej peleryny inspirowanej kolekcją Gema firmy Swarovski oraz satynowej spódnicy kolumnowej ozdobionej mieszanką złotych kryształów. Zespół siedmiu rzemieślników potrzebował 14 dni, aby stworzyć pelerynę, która została ozdobiona 3 456 kryształami w sześciu cięciach i pięciu odcieniach. Satynowa spódnica została wyszyta 100 000 kryształów. Blask Imaan został wzmocniony zestawem misternej biżuterii Gema w palecie złotych odcieni.
Kreacje Swarovski Couture rozświetliły czerwony dywan Gali MET
Giovanna Engelbert stała się ucieleśnieniem Natury w kunsztownie zdobionej, szmaragdowozielonej sukni z jedwabnej satyny, inspirowanej pejzażem wiedeńskiego artysty Gustava Klimta. Gorset był wysadzany rzędami zielonych kryształów Millenia, podczas gdy suknia była pokryta zielonymi kryształkami Gema. Zespół rzemieślników potrzebował ponad 900 godzin, aby wykonać suknię z 20 000 kryształów i 35 000 koralików bicone w odcieniach zieleni. Stylizacja Giovanny została uzupełniona pasującymi krystalicznymi rękawiczkami i biżuterią Sublima firmy Swarovski.
Kreacje Swarovski Couture rozświetliły czerwony dywan Gali MET
Na after party pięć muz Swarovskiego założyło olśniewające sukienki mini z kryształowej siateczki w kolorach marki: zielonym, różowym, żółtym, niebieskim i białym, które stanowiły perfekcyjne wykończenie ich stylizacji z Gali Met.
Austriacki dom mody współpracował z zespołem wyjątkowych rzemieślników, aby skonstruować, ozdobić i wyhaftować pięć kreacji couture setkami tysięcy kryształów i ozdób. Ubiegłej nocy lśniące suknie Swarovskiego, których stworzenie wymagało tygodni drobiazgowego i szczegółowego savoir-faire, rozświetliły czerwony dywan Met Gala niczym biżuteria sama w sobie.