Marzysz o długich włosach? Poznaj sposoby na ich szybki porost!

Długie i grube włosy są pożądane zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn. Natura nie każdego obdarza zdrową skórą głowy. Choroby i stosowane leki mogą przyczyniać się do wypadania włosów. Jak pozbyć się tego problemu i cieszyć się piękną fryzurą?

Foto Instagram.com/luxyhair

Długie włosy to atut wielu kobiet. Jednak niektóre z nas nie mogą pochwalić się bujną fryzurą. Kosmetyki i suplementy diety nie zawsze okazują się wystarczające. Wciąż nie możemy osiągnąć wymarzonego efektu. Jakie triki pozwolą przyspieszyć porost włosów?

Olejowanie włosów

Olejowanie to zabieg, jaki możesz wykonać w domu. Wystarczy odpowiednia wiedza i niezbędne produkty. Na wysuszenie włosów i ich uszkodzenie w dużym stopniu wpływa promieniowanie UV. Stają się łamliwe, wypadają oraz są pozbawione blasku. Jak temu zaradzić?

Na poprawę kondycji włosów można wpłynąć, wykonując olejowanie minimum raz w tygodniu. Powierzchnia, którą powinniśmy wykorzystać sięga od skalpu po same końcówki. Olejowanie możemy wykonać zarówno na mokrych, jak i wilgotnych włosach. Ważne, aby przed tym zabiegiem oczyścić włosy z warstw parafiny i silikonów, które znajdują się w stosowanych kosmetykach. Najlepiej wykonać to z pomocą szamponu niezawierającego SLS.

Kiedy odpowiednio przygotujesz się przed olejowaniem, możesz przejść do zabiegu. Rodzaj oleju, który wykorzystasz, należy dostosować do rodzaju włosów. Może to być zarówno olej słonecznikowy, jak i arganowy lub kokosowy. Zaleca się pozostawienie maski na czas 20-30 minut. Konsekwentne korzystanie z domowego olejowania przyniesie poprawę stanu włosów.

Zdrowa dieta

Odżywianie może wpłynąć nie tylko na kondycję skóry lub samopoczucie. Odpowiednia dieta przyczyni się do wzmocnienia włosów. Warto wybierać produkty spożywcze bogate w żelazo, cynk, białko oraz antyoksydanty.

Trend na zdrowe odżywianie powoduje, że mamy coraz więcej możliwości. Koktajle to prawdziwa bomba witaminowa, która wpłynie nawet na najbardziej zniszczone włosy. Miksując owoce i warzywa warto dodawać siemię lniane, nasiona chia czy jęczmień.

Organiczne produkty

Pozbądź się kosmetyków, które zawierają silikony! Ten chemiczny składnik gwarantuje obciążenie włosów i zablokowanie gruczołów łojowych, co w konsekwencji opóźnia ich wzrost. Zainwestuj w organiczne produkty, na bazie ziół oraz zawierających ekstrakty.

Masaż głowy

Ten pomysł brzmi banalnie, jednak połączenie przyjemnego z pożytecznym przyniesie oczekiwane rezultaty. Pobudzone cebulki włosów przyczynią się do ich szybkiego wzrostu. Z tego powodu warto od czasu do czasu pomyśleć o relaksie. To dodatkowo uwolni cię od stresu, który również negatywnie wpływa na stan skóry głowy.

Minimalistyczna pielęgnacja

Kiedy bardzo zależy ci na szybkim wzroście włosów, zdarza się przesadzić z pielęgnacją. W konsekwencji twoja łazienka jest zagracona kosmetycznymi bublami, a ty tracisz nadzieję na znalezienie idealnego sposobu. Zmniejsz swoją listę produktów, z których korzystasz!

Jeśli skupisz się na wybranych, sprawdzonych kosmetykach o dobrym składzie, szybko zauważysz różnicę. Stylizacje na ciepło również nie należą do najbardziej korzystnych. Poszukaj alternatywy dla prostowania i kręcenia. Pomyśl nad wyborem nieszkodliwej dla włosów gumki. Zbyt ciasne uczesanie lub z wykorzystaniem złej jakości akcesoriów może zaszkodzić włosom. W pielęgnacji kieruj się zasadą nieobciążania fryzury.

Marcelina Bednarska

Wpis znaleziono dzięki:

- Włosy

- Długie włosy

- Wzrost włosów