Wełna merino na każdy dzień – co czyni ubrania z wełny merynosów wyjątkowymi?

Czym charakteryzuje się odzież z wełny merino? Co czyni ją niezwykle praktyczną i niezawodną zarówno zimą, jak i latem?

ubrania z wełny merynosów
Wełna merino na każdy dzień – co czyni ubrania z wełny merynosów wyjątkowymi?

Wełna merino to materiał o wielu niesamowitych właściwościach znacznie wpływających na komfort jego użytkowania oraz uniwersalność pozwalającą na korzystanie z jego atutów niezależnie od panujących warunków atmosferycznych. Czym charakteryzuje się odzież z wełny merino? Co czyni ją niezwykle praktyczną i niezawodną zarówno zimą, jak i latem?

Wełna merino – czym jest i skąd pochodzi?

Wełna merino to materiał, który pochodzi z Australii i Nowej Zelandii. Swoją nazwę zawdzięcza zwierzętom – merynosom, z których jest pozyskiwana. Wełna merino, choć równie popularna, co wełna owcza, ma do zaoferowania o wiele więcej. Przez wzgląd na drastyczne amplitudy temperatur w Oceanii merynosy przystosowały się do przetrwania zarówno podczas upałów, jak i panujących w ich naturalnym środowisku dwudziestostopniowych mrozów. Ogrzewająca je wełna jest delikatna i przewiewna jednak przy tym zapewnia izolację termiczną pozwalającą tym zwierzętom przetrwać naprawdę zimne noce. Pozyskiwana z merynosów wełna merino zachowuje swoje właściwości także po wyprodukowaniu z niej odzieży. To sprawia, że ubrania z wełny merino zapewniają doskonałą izolację termiczną, a przy tym są przewiewne i umożliwiają właściwą wentylację ciała odprowadzając z niego ciepło w przypadku wyższych temperatur.

Ubrania z wełny merino i ich właściwości

Zapewniana przez ubrania z wełny merino izolacja termiczna jest zdecydowanie ich największym atutem jednak nie jest jedyną zaletą, którą mogą się one poszczycić. Dzięki naturalnemu pochodzeniu materiału ubrania z wełny merino są również hipoalergiczne i bardzo delikatne, co sprawia, że są przyjazne wrażliwej ludzkiej skórze. Pozbawione syntetycznych domieszek ubrania z wełny merino zapewniają nieporównywalny do innych, komfort użytkowania. Przy tym są gwarancją utrzymania odpowiedniej temperatury ciała czy to przy wzmożonym wysiłku fizycznym, czy też aktywnościach w życiu codziennym. Wysokiej jakości wykonanie sprawia że świetnie się prezentują a mnogość dostępnych w ofercie paterns fasonów umożliwia stworzenie najróżniejszych kreacji – tak o charakterze formalnym, jak również sportowych czy codziennych.

Odzież z wełny merino – dla osoby w każdym wieku

Dzięki termoaktywnym właściwościom odzież z wełny merino to nie tylko koszulki i swetry, ale również spodnie, bielizna termoaktywna a także sukienki i szereg akcesoriów takich jak czapki, szaliki i skarpetki. Dzięki hipoalergiczności i delikatności odzież z wełny merino jest stosowna zarówno dla osób dorosłych, dzieci a nawet noworodków – to jeden z atutów tego materiału, który został wykorzystany przez paterns podczas tworzenia swojej wyjątkowej kolekcji. Wyprodukowana przez paterns odzież z wełny merino to pasujące do siebie ubrania dla mężczyzn, kobiet i dzieci, które umożliwiają członkom rodziny podkreślanie łączących ich więzi. Poza tym oferowana przez paterns odzież z wełny merino wyróżnia się niepowtarzalnym wzornictwem autorstwa jednej ze współzałożycielek tej marki – Kasi Lamik. Wartym podkreślenia jest również to, że odzież z wełny merino dostępna w kolekcjach paterns to produkt krajowy, w całości wykonany w polskich szwalniach i dziewiarniach.

Ubrania z wełny merynosów – czy są warte swojej ceny?

W ramach krótkiego podsumowania warto jest wypunktować wszystkie zalety odzieży z wełny merino. To pozwoli Ci nie tylko poznać atuty tego niezwykłego materiału, ale również zrozumieć jego wpływ na środowisko oraz Twoje ciało. Ubrania z wełny merino charakteryzuje:

  • miękkość i delikatność, które czynią je niezwykle przyjemnymi na skóry i zapewniają komfort noszenia,
  • doskonałe właściwości termoregulacyjne umożliwiające odprowadzanie ciepła w przypadku wysokich temperatur oraz jego zatrzymywanie gdy robi się zimno,
  • idealna przewiewność – struktura odzieży wykonanej z wełny merynosów cechuje się sprężystością i lekkością zapewniającymi doskonałe warunki do właściwej wentylacji ciała,
  • antybakteryjność zawdzięczana naturalnemu pochodzeniu materiału,
  • szybkie schnięcie, co ma niebagatelne znaczenie w przypadku intensywnego wysiłku.

Odzież z wełny merino chętnie wykorzystywana jest przez zarówno przez osoby, które chodzą po górach jak i sportowców uprawiających praktycznie wszystkie dyscypliny – zimowe i letnie! Dzięki kolekcji paterns z atutów tego materiału możesz skorzystać w codziennym życiu również Ty!

Artykuł partnera