Moda na śluby w plenerze. Może się skusisz?

Która kobieta nie przygląda się z zachwytem przyjęciom, urodzinom, czy weselom w pięknie udekorowanych ogrodach, jakie najczęściej możemy zobaczyć jedynie w amerykańskich filmach romantycznych?

Moda na śluby w plenerze

„Garden party” jest bardzo dobrym rozwiązaniem podczas upałów, ale również świetnym pomysłem na zmianę konwencji ważnych dla nas wydarzeń.
A co jeśli jeden z istotniejszych momentów w życiu moglibyśmy przeżyć właśnie tak? Wyobraźmy sobie ślub. Idziemy w pięknej, białej sukni, która błyszczy w słońcu, nie w zimnych, zamkniętych murach kościoła, ale właśnie tak, pośród kwiatów, krzewów… Mijamy naszych bliskich, w tle gra skrzypek, a na końcu drogi czeka na nas ukochana osoba. Później, nasz pierwszy taniec odbywa się na powietrzu, tańczy się lekko, z wiatrem we włosach.

Moda na śluby w plenerze

Jest takie miejsce, Dwór Korona Karkonoszy, gdzie w altanie o nazwie „Perła w Koronie”, patrząc na wierzchołki gór, możemy związać się z drugą osobą na dobre i złe, dopóki śmierć nas nie rozłączy.
To ciekawa propozycja formy ślubu cywilnego, czy też humanistycznego (ceremonia dla osób, które chcą pokreślić wagę swoich zaślubin). Musimy jednak liczyć się z pewnymi trudnościami. Wybór ślubu w plenerze wiąże się z dodatkową opłatą dla urzędnika (min. 1000 zł), a wcześniej złożeniem podania do Urzędu Stanu Cywilnego.

Moda na śluby w plenerze

Poza tym goście jak i para małżeńska muszą liczyć się z niedogodnymi warunkami atmosferycznymi (deszcz, wiatr), dlatego np. Dwór Korona Karkonoszy proponuje wypowiedzenie długo oczekiwanego „tak” na zewnątrz, dalsze uroczystości przenoszone są często do wnętrza.

Moda na śluby w plenerze

Przy ładnej pogodzie część gości może pozostać w ogrodzie, dzieci mogą się bawić, istnieje również możliwość zrobienia grilla. Dla bardziej odważnych istnieje możliwość zawarcia związku małżeńskiego nie tylko latem. Wyobraźmy sobie ślub w ogrodzie zimą. Panna młoda w pięknym białym futrze, długich rękawiczkach, dookoła śnieg i cisza. Na pewno fotografie upamiętniające ten dzień będą wyjątkowe. Przede wszystkim ze względu na światło. Warto również zadbać o nastrojowe oświetlenie nocne – lampiony wiszące, czy tak modne teraz – puszczane w niebo; na pewno nikt z zaproszonych gości nie zapomni tego dnia, a zdjęcia będą jak z bajki.

Moda na śluby w plenerze

Tak, ślub w ogrodzie to niewątpliwie bardzo atrakcyjna, bajeczna oraz oryginalna forma ceremonii. Decydując się na taką uroczystość nie zapominajmy o tym, co najważniejsze – o intencji połączenia dwóch osób, które będą dzielić swoje radości i smutki, wzloty i upadki.