„Mózg dziecka. Przewodnik dla rodziców” Álvaro Bilbao

W trakcie pierwszych sześciu lat życia mózg dziecka dysponuje możliwościami, których nie będzie mieć już nigdy potem.

„Mózg dziecka. Przewodnik dla rodziców” Álvaro Bilbao

Álvaro Bilbao, doktor psychologii, neuropsycholog i ojciec trójki dzieci dowodzi, jak wiedza na temat dziecięcego mózgu może znacząco pomóc w budowaniu głębokich i satysfakcjonujących relacji między rodzicami i dziećmi.
Ten praktyczny przewodnik dla rodziców i wychowawców, napisany żywym i przystępnym językiem, podsumowuje współczesną wiedzę psychologiczną, która pomaga wspierać dzieci w ich intelektualnym i emocjonalnym rozwoju.

Zebrałem w tej książce wiedzę na temat fundamentalnych zasad działania mózgu, a także dostępnych narzędzi oraz technik, które mogą ułatwić rodzicom lepsze wspieranie intelektualnego i emocjonalnego rozwoju własnego dziecka. Dzięki tej wiedzy będzie ci łatwiej nie tylko pomóc córce lub synowi w rozwijaniu talentów intelektualnych i emocjonalnych, lecz także zdołasz zapobiec pewnym nieprawidłowościom rozwoju, takim jak brak uwagi, dziecięca depresja czy problemy z zachowaniem. Jestem przekonany, że podstawowa wiedza na temat rozwoju i funkcjonowania dziecięcego mózgu może stanowić ogromną pomoc dla wszystkich ojców i matek, którzy zechcą z niej skorzystać. Wierzę, że informacje oraz opisy strategii i doświadczeń, które tu znajdziesz, przyczynią się do tego, by twoje przeżycia jako taty lub mamy stały się źródłem wielkiej satysfakcji. Ale przede wszystkim mam nadzieję, że zagłębienie się w cudowny świat dziecięcego mózgu pomoże ci nawiązać lepszy kontakt z wciąż tkwiącym w tobie, zagubionym dzieckiem – i przez to lepiej zrozumieć twoje własne dzieci. Dzięki temu i ty, i one zdołacie wydobyć z siebie to, co najlepsze.

„Mózg dziecka. Przewodnik dla rodziców” Álvaro Bilbao

Álvaro Bilbao

jest doktorem psychologii, neuropsychologiem i ojcem trójki dzieci. Pracował w Johns Hopkins Hospital oraz w Kennedy Krieger Institute w Baltimore, a także współpracował z Międzynarodową Organizacją Zdrowia. Jego prace badawcze przyniosły mu liczne nagrody w dziedzinie psychologii i neurologii. Jest specjalistą od neuroplastyczności. Wiedzę na temat mózgu wykorzystuje w codziennej praktyce przy rehabilitacji intelektualnej osób po urazach, a także w działalności psychoterapeutycznej. W trakcie szkoleń i seminariów dla rodziców doktor Bilbao niezmiennie przekonuje, że wiedza na temat dziecięcego mózgu może znacząco pomóc w budowaniu głębokich i satysfakcjonujących relacji między rodzicami i dziećmi.