Napisy na twarzy nowym makijażem?

Pory roku dyktują nie tylko trendy odzieżowe, lecz także dobór makijażu, który jest uzależniony od warunków pogodowych. Lato to czas lekkości i świeżości. Zimą jednak możemy pozwolić sobie na mocniejszy make-up. Na co zwrócić uwagę w makijażu na nadchodzącą wiosnę?

fot. instagram.com/modalaland

Kiedy wiosna budzi się do życia, stajemy się uśmiechnięte i pełne energii. Chcemy to pokazać przez ubiór i makijaż. Jakie trendy pojawią się wiosną tego roku?

Efekt „Model skin”

To wiodący trend, który polega na ukazaniu świeżości i naturalności. Efekt, jaki chcemy osiągnąć, to skóra przypominająca nienaganny wygląd i proporcjonalność twarzy, jak w polaroidach (zdjęciach poglądowych) modelek. Jest kilka sposobów, aby zbliżyć się do looku. Warto zadbać o minimalizm w kosmetyczce. Kilka podstawowych kosmetyków zapewni wykonywanie bardzo naturalnego i lekkiego make-upu. Dobrym pomysłem jest stosowanie różu, który sprawia, że skóra wygląda zdrowo. Należy także postawić na pielęgnację przy jednoczesnym ograniczeniu „teatralnych” makijaży. Prostota i naturalność stworzą efekt „model skin”.

fot. instagram.com/face_gym

Street art na twarzy

Każde makijażowe stylizacje wiążą się z szaleństwem pomysłów specjalistów. Tym razem mamy do czynienia z przesłaniami i napisami na skórze. Przykładem takiej inicjatywy jest pomysł fotografa Petera Devito, który między innymmi zaprezentował modelki z trądzikiem, i z napisami na twarzy. Celem tego było zamanifestowanie wybranego problemu społecznego – pokazanie, że perfekcja, do której dąży wiele dziewczyn, nie istnieje. Trend sprawia, że za pomocą wyglądu zewnętrznego można przekazać światu ważną wiadomość.

fot. instagram.com/peterdevito

Makijaż oka

Awangarda i błyszczące aplikacje to tylko wybrane z licznych propozycji na wiosenne makijaże w 2018 roku. Niekwestionowanym trendem będzie stosowanie cieni do powiek w wiosennych kolorach. Barwy mają być nanoszone do wysokości łuku brwiowego.

Ciekawą propozycją jest zabawa z różem i aplikowanie go na wysokości oka.

fot. instagram.com/modalaland

Wiosenny make-up uzupełnić brokatowym lub kolorowym eye-linerem. Tradycyjne kocie oko zastąpią awangardowe kreski w rożnych barwach i o różnych wzorach.

fot. instagram.com/modalaland

Soczyste barwy na ustach

Wiosna kojarzy nam się z neutralnym błyszczykiem lub kredkami w odcieniach nude. Co proponują znawcy trendów? Pomarańcz i soczysta czerwień – to kolory, które będą królowały na ustach wiosną. Trend ma trwać także w czasie lata.

fot. instagram.com/modalaland

Marcelina Bednarska