Które piosenki poprawią nasze sportowe wyniki? Zaskakujące wnioski naukowców

Słuchanie muzyki Eminema może przyczynić się do poprawy wyników sportowych. Chcesz poprawić swoją kondycję? Naukowcy podpowiadają, jakiej muzyki słuchać podczas treningów.

Które piosenki poprawią nasze sportowe wyniki Zaskakujące wnioski naukowców
Które piosenki poprawią nasze sportowe wyniki? Zaskakujące wnioski naukowców. GA

Słuchanie utworów amerykańskiego rapera może poprawić wyniki sportowe nawet o 10 procent! Dlaczego tak się dzieje?

Brytyjscy naukowcy przez 3 miesiące współpracowali z pływakiem Benem Hopperem. Wspólnie prowadzony eksperyment ma na celu opracowanie „muzyki sukcesu”, która ma przyczynić się do spełnienia niecodziennego marzenia sportowca. Ben planuje w grudniu przepłynąć wpław Ocean Atlantycki.

Jak donosi Sky News, niektóre z przebojów Eminema mogą znacząco wpłynąć na wyniki osiągane podczas intensywnych treningów. Chcesz zwiększyć wytrzymałość? Słuchaj „Lose Yourself” i „Without Me”.
Jakich wykonawców i piosenek lepiej nie dodawać do swojej sportowej playlisty? Okazuje się, że przeboje Boba Marleya powodują zmęczenie, podobnie jak utwór „I Don’t Want To Miss A Thing” grupy Aerosmith. „Eye of the Tiger” hit uznawany przez większość miłośników sportu za motywujący, nie ma większego znaczenia w osiąganiu dobrych wyników. Na dobre rezultaty sportowca wpływ miało także „Don’t You Worry Child” Swedish House Mafia oraz „Half of Fame” zespołu The Script.

Bez muzyki pływak pokonywał wpław 12 kilometrów w cztery godziny. Motywacyjne piosenki pomagały mu pokonać ten sam dystans o 13 minut krócej.
Zatem teksty utworów mają wpływ na osiągane wyniki sportowe. W swoich największych hitach Eminem często podejmuje temat pokonywania słabości. Jego muzyka pobudza u sportowców pewność siebie i daje motywację do działania.

Źródło: Sky News