Pensjonat Karkonoski SPA*** poleca się na ferie w Karpaczu!

Ferie w Karpaczu, mieście położonym malowniczo w Sudetach Zachodnich w dolinie rzeki Łomnicy, to idealna okazja do wycieczek w góry. Zaplanuj pobyt w położonym na wysokości 810 m n.p.m. Pensjonacie Karkonoskim SPA***.

ferie w Karpaczu
Ferie w Karpaczu, Karkonoskim SPA***zaprasza

Ferie w Karpaczu – idealny pomysł na wyjazd dla całej rodziny

Podczas rodzinnego wyjazdu na ferie w Karpaczu z całą pewnością nikt nie będzie się nudził. Pobyt w tym miejscu przypadnie do gustu przede wszystkim miłośnikom górskich wędrówek. Poznając Karkonosze z Karpacza możesz zaplanować zarówno długie, całodniowe wyprawy, jak i wybrać się w krótsze trasy, podczas których widoki także będą zapierały dech w piersiach. Warto zwrócić uwagę także na ciekawą ofertę przygotowaną przez Pensjonat Karkonoski SPA***.

W pensjonacie na rodziny czeka wiele atrakcji: przede wszystkim wyciągi narciarskie wraz z największym Kopa oraz Biały Jar-Winterpol oraz dobre warunki do uprawiania narciarstwa biegowego. Dzieci mogą skorzystać z przygotowanej specjalnie dla nich oferty warsztatów i zabaw. Na miejscu działa wypożyczalnia nosidełek, kijków i raczków. Po powrocie ze stoków i wędrówek dorośli mogą napić się grzanego wina i zrelaksować w SPA.

Sama miejscowość wyróżnia się urokliwą architekturą – charakterystyczne, drewniane budynki już na pierwszy rzut oka kojarzą się z przytulnością i gościnnością. W mieście nie brakuje modnych sklepów, kawiarni i restauracji, a także placów zabaw i atrakcji dla najmłodszych.

Miejsca, które warto zobaczyć podczas ferii w Karpaczu

  • Położona na wysokości 1603 m n.p.m. Śnieżka od wieków intrygowała podróżników. To góra zbudowana z granitu i skał nazywanych hornfelsami, która jest najwyższym szczytem Karkonoszy oraz Sudetów. Z Karpacza dotrzesz na Śnieżkę m.in. niebieskim szlakiem, zaczynającym się przy świątyni Wang lub wjedziesz wyciągiem krzesełkowym. Wybierając się na Śnieżkę pamiętaj o tym, że przez większą część roku panują na niej bardzo surowe warunki klimatyczne.
  • Pielgrzymy i Słonecznik – czyli skalne ostańce, do których dotrzecie w około 1,5 godziny pieszo z Karpacza. Ich imponujące kształty powstawały przez miliony lat w wyniku procesów erozji. Warto obejrzeć je z bliska.
  • Świątynia Wang – to drewniana świątynia z bali, która powstała na przełomie XII i XIII wieku w norweskiej miejscowości Wang. Za panowania króla Pruskiego Wilhelma Fryderyka IV została odkupiona od Norwegów i przeniesiona na terytorium Śląska.
  • Wodospad Dziki na rzece Łomnicy – choć sama rzeka nie jest duża, to wysoki spadek i położenie w dolinie o ostrych zboczach powodują, że wodospad prezentuje się bardzo malowniczo.

Zarezerwuj pobyt w komfortowym Pensjonacie Karkonoskim SPA***

Jeżeli planujesz wyjazd do Karpacza na ferie, Pensjonat Karkonoski SPA*** może być strzałem w dziesiątkę. Zaledwie 800 m stąd położona jest górująca nad Karkonoszami Śnieżka, która zawsze przyciąga ciekawych świata wędrowców. W odległości 300 m od obiektu znajduje się Aquapark Tropicana – miejsce szaleństwa i dobrej zabawy; kręgielnia i całoroczne lodowisko.

Pensjonat Karkonoski SPA*** położony na wysokości 810 m n.p.m. w pobliżu głównych szlaków turystycznych oferuje wszystkie wygody, jakich może potrzebować rodzina: przestronne pokoje, plac i sale zabaw, strefę spa i warsztaty dla dzieci. Pensjonat honoruje bony turystyczne, a ceny są przystępne, dlatego planując pobyt w Karpaczu nie musisz obawiać się wysokich kosztów.

Podczas pobytu w Karpaczu zdrowe, urozmaicone posiłki przygotowywane ze świeżych, sezonowych produktów zjesz w hotelowej restauracji. Specjalnością lokalu jest wypalana na miejscu ze starannie selekcjonowanych ziaren.