Urodowe trendy na 2022 rok

Rok 2022 już tuż-tuż! Jest więc najwyższy czas, by przygotować się na to, co nas w nim czeka w sferze beauty. Makijaż? Pielęgnacja? Włosy? Poznajcie nasze przewidywania.

Urodowe trendy na 2022
Urodowe trendy na 2022. Foto ivanovgood/Pixabay.

Urodowe trendy na 2022

Jeśli jednego można być pewnym, to tego, że niczego nie można być pewnym. To, jak pojęcie piękna rozwija się każdego roku, co i raz zaskakuje. Pomimo tego nie wątpimy, że kilka wytypowanych przez nas trendów zawładnie sercami miłośników makijażu i pielęgnacji na całym świecie. Oto style, które będą popularne przez następne 12 miesięcy.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez PANTONE (@pantone)

Very Peri

Od 23 lat eksperci Instytutu Pantone wybierają kolor roku. Na tę decyzję wpływają analizy licznych przekazów z wszystkich możliwych dziedzin życia, a wytypowane barwy bardzo często okazują się później odgrywać znaczącą rolę w marketingu, sztuce, modzie, a nawet sporcie czy technologii. Kolorem roku 2022 został Very Peri, zupełnie nowy odcień stworzony specjalnie na tę okazję. Ten wrzosowy fioletowy zdążył już zrobić furorę w mediach społecznościowych i bez dwóch zdań podbije przemysł makijażowy.

Mycie bez wody

Mimo że trudno wyobrazić sobie świat bez strumienia lecącego z każdego kranu, to światowy kryzys wodny wcale nie jest jedynie dystopijnym scenariuszem. Dlatego coraz więcej firm stara się oszczędzać ten życiodajny płyn. Niektóre poszły nawet dalej i stworzyły produkty do mycia bez użycia wody. Może nie brzmi to zbyt higienicznie, ale to tylko pozory! Jest ono równie skuteczne, co jego tradycyjny odpowiednik. Co więcej, pozwoli to na zachowanie odpowiedniej czystości również osobom niemającym na codzień dostępu do czystej wody. Wystarczy bowiem usunąć środki myjące ze skóry za pomocą ręcznika.

Sfermentowane składniki

Azjatki od dawna znają moc fermentacji! Używane w japońskich i koreańskich produktach wyciągi ze sfermentowanego ryżu, bylicy, drożdży czy herbaty są niezwykle bogate w pożądane w kosmetyce składniki. Tak przetworzone komponenty są często delikatniejsze dla skóry, podczas gdy moc ich działania wzrasta. Pomagają nie tylko zachować młodzieńczy wygląd, ale także uporać się z wieloma problemami, takimi jak odwodnienie, podrażnienia, a nawet trądzik.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Rosi (@albatrossi98)

Zaszalej z brwiami

Wydaje się, że maseczki będą nam jeszcze przez pewien czas towarzyszyć. W poprzednich latach stawiano na podkreślenie oczu, ale w 2022 swojego momentu doczekały się wreszcie brwi! Światem zawojuje trend ich wybielania. Wbrew pozorom, jaśniejsze brwi, często zlewające się ze skórą, również mogą dodać twarzy charakteru. A wśród tych bardziej odważnych popularny stanie się makijaż, w którym podkreśli się je różnymi niecodziennymi kolorami, na przykład różowym czy niebieskim.

Moda na eko

Przemysł urodowy nie jest najlepszy dla środowiska. Dlatego ważne jest, by przy zakupach nowych kosmetyków wybierać z głową. Na szczęście z każdym kolejnym dniem staje się to coraz łatwiejsze. Tendencję tę będzie można obserwować również w nadchodzącym roku. Opakowania z materiałów z recyclingu, wykorzystywanie odpowiedzialnie wytworzonych składników, a także oferowanie wymiennych wkładów zostanie zaadaptowane przez jeszcze więcej firm. Wzrośnie też popularność tak zwanego „clean beauty”, czyli „czystego piękna”. Na rynku pojawi się fala nowych produktów, w których nie spotkamy na przykład parabenów, sztucznych aromatów czy mikroplastiku.

Francuski manicure z twistem

Klasyka, ale w nowoczesnym wydaniu. Tak można określić rodzaj manicure’u, który niedługo zobaczymy na prawie każdej dłoni! Czy jest bowiem coś lepszego niż manicure francuski? Okazuje się, że tak – manicure francuski z kolorową końcówką. Najpopularniejszą opcją kolorystyczna stanie się kontrastujący z tradycyjnym stylem czarny pasek, ale można sięgnąć także po inne barwy, na przykład Very Peri.

Ukryte pasemka

Wymagają mniej pracy przy stylizacji, a przy tym doskonale wyglądają nawet z odrostami. O czym mowa? Oczywiście o ukrytych pasemkach! Położenie koloru na kosmykach włosów ze spodniej warstwy czupryny to modna fryzura, która zaskakuje. Niespodziewane prześwity kolorystyczne mogą być w tradycyjnych barwach lub tych nieco mniej naturalnych. Najważniejsze, żeby z wybranym odcieniem czuć się dobrze na głowie.