Pierwsze zdjęcia z kalendarza Pirelli bez modelek!

Kalendarz Pirelli istnieje od ponad 50 lat. Przez dekady pojawiały się w nim skąpo ubrane najpiękniejsze modelki i aktorki, w tym Polki Anja Rubik i Magdalena Frąckowiak. W tym roku twórcy zmienili jego formułę. Nowy kalendarz Pirelli to ukłon w stronę feminizmu.

Pierwsze zdjęcia z kalendarza Pirelli. Bez modelek2
Pierwsze zdjęcia z kalendarza Pirelli bez modelek!

Na kartach wyjątkowego kalendarza nie zobaczymy modelek. Pojawią się za to kobiety sukcesu, znane ze swoich pasji, osiągnięć oraz niezwykłych osobowości. Mamy pierwsze zdjęcia!

Autorką zmysłowych zdjęć jest 66-letnia Annie Leibovitz, wielokrotnie nagradzana najbardziej prestiżowymi wyróżnieniami dla fotografów. 12 kobiet zostało wybranych ze względu na ich wkład w zmienianie świata. Kolejne miesiące mają ukazywać różnice wiekowe, „rozmiarowe”, zawodowe oraz etniczne. Żadna z pań nie jest naga, co jest zdecydowanym przeciwieństwem ubiegłorocznego wydania. Na kartach kalendarza zobaczymy m.in Yoko Ono oraz Serenę Williams.

Annie Leibovitz podkreśla naturalne piękno kobiet sukcesu. – Chciałam wydobyć z nich naturalne piękno, pokazać jakie są naprawdę, bez udawania.

Co sądzicie o nowej formule kalendarza?