Płytki do łazienki – błysk czy mat?

Wybierając płytki łazienkowe, stajemy przed dylematami dotyczącymi nie tylko ceny, barwy, faktury, ale także sposobów wykończenia. Co przemawia za decyzją o matowych lub błyszczących? Które będą lepiej pasować do twojej łazienki?

 Płytki do łazienki - błysk czy mat?
Płytki do łazienki – błysk czy mat?

Jeśli chcesz optycznie powiększyć metraż łazienki, wyposażając ją jednocześnie w pierwiastek luksusu, zdecyduj się na wersję błyszczącą. Połyskująca kolekcja Colorado Nights Opoczno rozświetli każde pomieszczenie, a lśniące ściany nadadzą Twojej łazience nowoczesnego, eleganckiego klimatu. Zestaw błyszczące płytki z matową podłogą, a dzięki temu pomieszczenie zyska modny i efektowny charakter.

Badania pokazują, że standardowa polska łazienka nie jest szczególnie duża. Wybór lśniących powierzchni wydaje się być naturalny, bo odbijają światło, dzięki czemu ładnie rozjaśniają niewielkie metraże. Dają subtelne wrażenie lekkości i efekt wizualnego powiększenia. Działają podobnie jak lustra, wyraźnie zaznaczając w pomieszczeniu swoją obecność. Colorado Nights może nadać  niebanalny, dynamiczny rys różnym typom łazienek – zarówno małym, jak i tym bardziej przestronnym.

Czy niewielką łazienkę da się jeszcze dodatkowo powiększyć? Tak! Najprostszym rozwiązaniem będzie zastosowanie na ścianach  bieli. Dla tych, którzy wolą jednak ciemniejsze kolory nie zapomniano o odcieniach szarości.

Kolekcja Colorado Nights składa się z  dziewięciu elementów – siedmiu płytek ściennych i dwóch podłogowych.  Płytki podstawowe (29×59,3 cm) w odcieniach bieli oraz jasnej i ciemniejszej szarości występują w wersji jednolitej (z delikatnym tonalnym wzorem) i w paski. Najmodniejsze błyszczące kolory, White, Light Grey i Night Grey, można zaakcentować delikatnym dekorem z kwiatowym motywem (Colorado nights inserto flower).

W kolekcji dostępne są dwie płytki gresowe w wykończeniu matowym (59,3×59,3 cm), oferowane w białej i szarej tonacji kolorystycznej. Zastosowanie matowych płytek z naturalną fakturą pozwoli osiągnąć modny efekt industrialnego wnętrza z betonową podłogą, a przy tym wizualnie stworzy efekt głębi. Mat jest przyjazny, praktyczny i z pewnością uspokoi wygląd łazienki.

Szeroki wachlarz możliwości aranżacyjnych, jakie daje kolekcja zadowoli różnych użytkowników: miłośników surowych, minimalistycznych rozwiązań i tych, którzy wolą postawić na elegancką klasykę. Możesz podkreślić ją szklanymi listwami, które będą pięknie mienić się w blasku świec i promieni słońca, jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem okna w łazience. Decydując się na dodatki i meble w drewnianych dekorach – uzyskasz efekt przyjemnie ciepłej, nowoczesnej i przytulnej przestrzeni.