Po jakim czasie się oświadczyć? Jak rozpoznać ten idealny moment?

Jesteś pewien swoich uczuć i zastanawiasz się, czy nadszedł ten właściwy moment na oświadczyny? Po jakim czasie zaręczyny będą najmilszą niespodzianką dla twojej ukochanej?

Niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi na te pytania. Mamy jednak dla ciebie kilka wskazówek, które pomogą ci ocenić, czy to dobra chwila, aby kupić pierścionek zaręczynowy i podczas romantycznej kolacji poprosić swoją ukochaną o rękę.

Czy istnieje idealny moment na oświadczyny?

Do zaręczyn dochodzi po kilku latach lub po zaledwie kilku miesiącach znajomości. To, kiedy twoja przyszła narzeczona otrzyma pierścionek zaręczynowy, zależy tak naprawdę od ciebie, od waszej sytuacji i łączącej was relacji. W przeanalizowaniu tego, czy nadeszła właściwa chwila na oświadczyny, czy jest wręcz przeciwnie, pomoże ci odpowiedzenie sobie na kilka pytań.

Upewnij się, że jesteś gotowy na wspólną przyszłość

Musisz być pewien tego, że to z akurat tą kobietą chcesz spędzić resztę życia, mieć dzieci, opiekować się nią i wspierać.

Czy jesteś pewien, że Twoja ukochana czeka na oświadczyny?

Zastanów się, jakie twoja wybranka ma podejście do ślubu i czy zdarza się jej o nim wspominać.

Jakie są Twoje relacje z rodziną dziewczyny?

Przemyśl, czy nie chciałbyś przed zaręczynami lepiej poznać jej rodziców lub nieco poprawić łączące was relacje.

Kiedy wiadomo, że nadszedł moment na oświadczyny?

Twojej ukochanej zdarza się z tęsknotą oglądać pierścionki zaręczynowe i suknie ślubne, a ty chcesz zrobić wszystko, aby zawsze była szczęśliwa? Może oznaczać to, że to doskonała chwila, aby oświadczyć się wybrance serca i zacząć planować ślub.

Po jakim czasie znajomości się oświadczyć? Jest na to matematyczny wzór!

Jeśli jesteś umysłem ścisłym i w tej ważnej kwestii możesz zdać się na liczby. Pewien amerykański naukowiec stworzył w tym celu specjalny wzór:

[(n-p) x 0,386] + p = to, po ilu latach od rozpoczęcia znajomości należy się oświadczyć

N – maksymalny wiek, w którym chciałbyś wziąć ślub

P – wiek, w którym zaczynasz myśleć o stałym związku.

Oświadczyny, czyli przygotowania do zaręczyn męskim okiem

Same oświadczyny to ogromne wyzwanie dla mężczyzny. Musi on wybrać odpowiedni moment, ale także zaplanować ich przebieg,

Podczas zaręczyn ogromną rolę odgrywają:

  • pierścionek – znajdź pretekst, aby wybrać się ze swoją przyszłą narzeczoną do sklepu jubilerskiego. Zwróć uwagę, jaka biżuteria szczególnie się jej podoba – nowoczesna czy może klasyczna. Sprawdź też, jaki rozmiar pierścionka ona nosi. Możesz w tym celu zajrzeć do jej szkatułki z biżuterią. Pod tym kątem wybierz dla niej pierścionek zaręczynowy. Jeżeli chcesz, aby był on wysokiej klasy, wyszukaną biżuterią, przyjrzyj się bliżej ofercie Domu Jubilerskiego A&A. Jeśli chcesz zaskoczyć swoja wybrankę naprawdę wyjątkowym pierścionkiem, to pomyśl, aby znalazł się na nim również grawer;
  • sceneria – chcąc, aby zaręczyny były dla was obojga jedną z najpiękniejszych chwil w życiu, zaplanuj je w waszej ulubionej knajpce, na plaży, na górskim szczycie. Możesz też iść o krok dalej i oświadczyć się w miejscu publicznym – np. w sali kinowej;
  • słowa, jakimi się oświadczysz – twoja dziewczyna będzie wzruszona oświadczynami, podczas których padną słowa z jej ulubionej piosenki czy filmu. Wspomnij dzień, w którym pierwszy raz ją zobaczyłeś, opowiedz o waszej wspólnej przyszłości. Zrezygnuj z wyszukanych słów – mów prosto i od serca;
  • właściwe gesty – zadając ważne dla was obojga pytanie, możesz uklęknąć, patrzeć się ukochanej głęboko w oczy lub trzymać ją za rękę, Natomiast, gdy przyjmie ona twoje oświadczyny, pocałuj ją w rękę, usta, mocno przytul.

Dobry czas na oświadczyny, czyli kieruj się sercem

Związek dwojga ludzi, małżeństwo to nie matematyka – dlatego myśląc o zaręczynach, lepiej nie kieruj się wzorem i tym, co robią inni, a własnymi uczuciami. Słuchając głosu serca, na pewno wybierzesz dobry moment, aby się oświadczyć. Będzie to chwila, na którą długo czekałeś zarówno ty sam, jak i twoja ukochana.

Artykuł partnera