5 miejsc, które wyglądają jak z innej planety

Polacy chętnie zwiedzają nowe miejsca, niezależnie od pory roku. Miłośnicy niepowtarzalnych wrażeń powinni zapoznać się z propozycją Diners Club Polska. Wydawca kart płatniczych dla podróżników przedstawia 5 miejsc, w których istnienie trudno uwierzyć!

5 miejsc, które wyglądają jak z innej planety. Foto. Pixabay

Czekoladowe wzgórza, kolorowe wydmy, grobla olbrzymów czy wielka czerwona skała jak z kosmosu? To tylko niektóre z miejsc wyglądających jak obiekty z innej planety. Żeby je zobaczyć, wcale nie trzeba rezerwować lotu w kosmos, ponieważ wszystkie znajdziemy na Ziemi.

Polacy chętnie podróżują, niezależnie od pory roku. Badania Diners Club Polska pokazują, że tylko w ostatnim sezonie wakacyjnym wyjechała ponad połowa ankietowanych. Nasi rodacy są również aktywni na urlopach. Ich ulubionym zajęciem od lat jest zwiedzanie i poznawanie nowych miejsc. Dodatkowo, większość Polaków (61,8 proc.) samodzielnie organizuje swoje podróże, natomiast ponad 19 proc. robi to wspólnie z rodziną lub znajomymi. Z biur podróży korzysta tylko 18 proc. badanych. Planując wyjazd na własną rękę do nowych miejsc, warto wziąć pod uwagę destynacje, które można zobaczyć tylko w jednym miejscu na świecie. Diners Club Polska, wydawca kart płatniczych dla podróżników, przedstawia 5 miejsc, które wyglądają jak z innej planety.

Czekoladowe wzgórza stworzone przez olbrzymy

Miłośnicy niepowtarzalnych miejsc powinni odwiedzić prowincję Bohol na Filipinach.

5 miejsc, które wyglądają jak z innej planety. Foto. Pixabay

Na powierzchni 50 km kw. znajduje się tam około 1,5 tys. specyficznych wzgórz. Kopce mają idealnie stożkowaty kształt pokryty zieloną trawą. Z kolei w porze suchej, wszystkie zmieniają kolor na brązowy. Od tej barwy pochodzi ich nazwa – Czekoladowe Wzgórza. Co ciekawe, ich powstanie nie jest do końca wyjaśnione. Naukowcy do dziś spierają się, jak powstały te niepowtarzalne wzniesienia. Prawdopodobnie to woda rozpuszczała wapienne skały zbudowane z koralowców przez miliony lat. Niewyjaśnione jest jednak, co spowodowało powstanie takich form.

Wielka podkowa – Horseshoe Bend

Kolejna destynacja to prawdziwy raj dla fotografów. Horseshoe Bend (podkowa) leży niedaleko miejscowości Page w stanie Arizona w USA.

5 miejsc, które wyglądają jak z innej planety

Niezwykłą podkowę tworzy rzeka Kolorado, która zawija się w malowniczym kanionie Glen Canyon. Skały Horseshoe Bend zawierają różnorodne minerały, m.in. platynę czy hematyt. Punkt widokowy mieści się na wysokości 1300 m n.p.m., natomiast rzeka Kolorado na 980 m n.p.m., co daję wyjątkowy widok z ponad 300 m.

5 miejsc, które wyglądają jak z innej planety. Foto. Pixabay

Będąc w tym miejscu warto także odwiedzić rezerwat plemienia Nawaho i znajdujący się tam Kanion Antylopy. Jest równie spektakularny i niepowtarzalny, co Horseshoe Bend, co potwierdzają rzesze odwiedzających go co roku fotografów. Z tego kanionu pochodzi najdroższe zdjęcie na świcie, za które prywatny kolekcjoner zapłacił aż 6,5 mln dolarów.

5 miejsc, które wyglądają jak z innej planety. Foto. Pixabay

Uluru – ogromna skała z kosmosu

Uluru (Ayers Rock) należy do najciekawszych atrakcji turystycznych Australii. Jest drugą pod względem wielkości skałą na świecie. Uluru ma ponad 300 m wysokości i 8 km obwodu – spacer wokół niej zajmuje blisko 3 godz. Skała w zależności od pory dnia zmienia odcień czerwieni. Jednak poza samym doświadczeniem wizualnym, Uluru zapewnia także przeżycie duchowe i kulturalne.

5 miejsc, które wyglądają jak z innej planety

Dla Aborygenów, rdzennych mieszkańców Australii, jest ona miejscem świętym. W 1950 r. Ayers Rock została utworzona parkiem narodowym. Znajduje się również na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Kolorowe wydmy

Kolejne wyjątkowe miejsce znajdziemy w Parku Narodowym Lassen Volcanic w Kalifornii w USA. Malownicze wydmy powstały tam m.in. z warstw utlenionego popiołu wulkanicznego. Szare tereny przeplatają się z czerwonymi i pomarańczowymi plamami, które dopełniają zielone drzewa. Wszystko razem tworzy wyjątkowy i unikatowy krajobraz, wyglądający jak z innej planety.

5 miejsc, które wyglądają jak z innej planety

Poza kolorowymi wydmami, wulkaniczny park narodowy oferuje jeszcze mnóstwo innych cudów natury. Jest jednym z niewielu miejsc, w którym występują wszystkie cztery typy wulkanów.

Grobla olbrzymów

Wiele wyjątkowych miejsc znajdziemy również w Europie. Jedną z nich jest Grobla Olbrzyma, która leży u stóp bazaltowego wybrzeża klifowego w .

5 miejsc, które wyglądają jak z innej planety

Specyficzną plażę tworzy około 40 tys. bazaltowych kolumn, stopniowo zanurzających się w wodzie. Według badań krajobraz powstał w wyniku aktywności wulkanicznej około 50-60  mln lat temu. Natomiast miejscowa legenda głosi, że tereny są wynikiem przemieszczania się po tych terenach olbrzymów. Wybrzeże zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

5 miejsc, które wyglądają jak z innej planety. Foto. Pixabay