Przedłużanie paznokci dla początkujących – hybrydą czy żelem?

Co jest potrzebne do przedłużania paznokci? Sprawdź, która metoda jest dla Ciebie lepsza, żel czy hybryda. Poznaj właściwości produktów i rodzaje akcesoriów, które maksymalnie ułatwią pracę nad idealną płytką.

Przedłużanie paznokci dla początkujących – hybrydą czy żelem. Foto Pixabay

Przedłużanie paznokci uratowało niejedną z nas w ważnym dniu, kiedy przydarzyła nam się mała katastrofa i jeden z nich uległ złamaniu. Niektóre z nas uwielbiają bardzo długie i efektowne paznokcie (takie, obok których nikt nie przejdzie obojętnie). Gdyby nie sprawdzone sposoby na ich przedłużenie, pozostałyby w sferze marzeń. Dlatego opowiemy o popularnych metodach, żelowej i hybrydowej. Wskażemy też dostępne akcesoria do przedłużania paznokci. Przekonaj się sama, na czym polega ta sztuka!

Jak przedłużyć paznokcie?

Możesz zakupić komplet szablonów lub użyć pomocy tipsów. Druga propozycja może szczególnie przypaść do gustu początkującym. Jak przedłużyć paznokcie na tipsie? Zbudowanie naturalnie wyglądającego paznokcia nie jest proste. Szczególne trudności może przynieść zbudowanie zgrabnej krzywej C, dostosowanej do jego indywidualnego kształtu. Warto odrobić lekcje i poznać budowę naszych pazurków. Ta wiedza przyda się, szczególnie kiedy będziemy próbowały samodzielnie je przedłużyć.

Tips ułatwia osiągnięcie pożądanego kształtu płytki. Należy go przytwierdzić na wolnym brzegu paznokcia. Możesz kupić zestaw zawierający nawet 500 sztuk i… rozpocząć ćwiczenia. Przyda Ci się komplet profesjonalnych tipsów z elastycznego tworzywa (np. ze sklepu LakieryHybrydowe.pl ). Na początku dobieranie odpowiedniego rozmiaru tipsa do każdego palca może wydać Ci się trudnym wyzwaniem, ale po kilku próbach będziesz to robiła z zamkniętymi oczami! Przedłużanie paznokci na formie jest nieco bardziej skomplikowane. Szablon do przedłużania paznokci w rolce jest jednorazowy. Na każdym z nich zaznaczone są wymiary, które pozwalają na precyzyjne nałożenie żelu oraz docięcie szablonu (musi pasować idealnie!). Po odklejeniu szablonu mocuje się go na paznokciu. Ważne, by klej, który to umożliwia, był trwały. Forma pozwala wykonać szkielet paznokcia. Usuwamy ją po wykonaniu tej pierwszej warstwy i budujemy piękny i mocny paznokieć.

Przedłużanie paznokci metodą żelową

Ta metoda posiada liczne wielbicielki od wielu lat. Przede wszystkim przedłużanie paznokci na żelu daje bardzo trwałe efekty. Jednocześnie stanowi wyzwanie dla kobiet, które dopiero rozpoczynają tę przygodę. Jeśli nie masz wprawy, wypróbuj żel na paznokcie dla początkujących. Jest samopoziomujący, więc łatwiej będzie Ci uzyskać równą powierzchnię płytki. Produkt ten ma średnią gęstość, dlatego równomiernie się rozkłada i nie zalewa skórek. Żele średniogęste jednofazowe można utwardzać w lampie UV i LED. Sama wybierasz poziom krycia. Może to być 50%, 60% a nawet 100%.
Ice Jelly to żel do paznokci, który jest gęsty i ma konsystencję galaretki. Ma on swoje wielbicielki wśród kobiet, które posiadają wprawę i chcą w pełni kontrolować i budować kształt paznokcia. Ale warto byś przekonała się sama, jaki stopień gęstości żelu jest stworzony dla Ciebie. Jeśli wybierasz metodę żelową, musisz zaopatrzyć się także w takie produkty, jak primer kwasowy lub bezkwasowy, czy pilnik do paznokci o gradacji 80/100.

Przedłużanie paznokci bazą hybrydową

Istnieje sposób na przedłużanie paznokci bez żelu. To na dodatek produkt 2w1, ponieważ przyda Ci się także podczas robienia manicure hybrydowego. Baza do przedłużania paznokci Solid Base pomaga w przedłużaniu i rekonstrukcji płytki paznokcia, ale może być po prostu bazą pod pierwszą warstwę hybrydy.
Baza występuje w wariancie Blush, Light Pink i Rose. Jest samopoziomująca. Możesz nią wykonać przedłużanie paznokci na szablonie i tipsie. Niezależnie od metody, którą wybierzesz, warto zaopatrzyć się w akcesoria do przedłużania paznokci. Będą to nie tylko szablony do przedłużania i tipsy, ale także gilotyna do tipsów, odpowiedni pilnik o gradacji ok. 100/180 oraz pędzel do żelu. Kupisz je wszystkie w zestawach do wykonywania paznokci żelowych, np. Zestaw Gel Love PRO lub Zestaw żelowy.

Wpis znaleziono dzięki:

- Przedłużanie paznokci

- Baza hybrydowa

- Akcesoria do przedłużania paznokci