Refluks. Kimberly Tessmer

Książka jest inspirującym źródłem wiedzy i zbiorem wskazówek, jak leczyć i zapobiegać refluksowi i chorobie refleksowej przełyku. Obowiązkowa pozycja dla osób zmagających się z problemem zgagi!

Refluks. Kimberly Tessmer
Refluks. Kimberly Tessmer

Kimberly Tessmer jest licencjonowaną dietetyczką. Jej książka zachęca do skorzystania z szansy na wyzdrowienie i lepsze samopoczucie. Zawiera plan żywieniowy, przewodnik zakupy i przykładowy jadłospis na 14 dni..


Zapewne większość z nas doświadczyła nieprzyjemnego, piekącego bólu w klatce piersiowej po obfitym lub ciężkostrawnym posiłku. Uczucie pieczenia spowodowane jest cofaniem kwasów żołądkowych, które nosi nazwę refluksu kwasowego. Gdy doświadczamy go często, mamy do czynienia z refluksową chorobą przełyku.

Książka ta pozwala poznać podstawowe informacje o chorobie, określić przyczyny dolegliwości i przede wszystkim pokonać jej symptomy. Jak się okazuje, na dłuższą metę same leki nie wystarczają. Należy zmienić nawyki żywieniowe i tu z pomocą przychodzi właśnie Kimberly Tessmer.

„Refluks” jest pierwszą książką z serii Leczenie Odżywianiem, w której autorka dzieli się swoją wiedzą na temat najczęstszych chorób cywilizacyjnych powstałych na skutek złej diety. Dzięki tym publikacjom zaistnieje szansa na pozbycie się dręczących objawów refluksu, cukrzycy typu 2, chorób jelit i stanów zapalnych.

Książka ukaże się 18 sierpnia.

O autorce:

Kimberly A. Tessmer – licencjonowana dietetyczka praktykująca na co dzień w Ohio i autorka książek na temat zdrowego żywienia, między innymi diet dla osób cierpiących na choroby żołądka. Znana i ceniona za poradniki z serii Leczenie Odżywianiem (Refluks, Zdrowe jelita, Cukrzyca typu 2, Stany zapalne), które są nadzieją i pomocą dla chorych i ich rodzin. Prowadzi serwis specjalizujący się w doradztwie w kwestiach żywieniowych. Jest członkiem rady Lifestyles Technologies Inc., która zajmuje się opracowywaniem komputerowego systemu zarządzania żywieniem i tworzeniem różnorodnych, wartościowych planów dietetycznych.