Scarlett Johannson i inne gwiazdy Hollywood na premierze Huawei P9

6 kwietnia br. w trakcie wyjątkowej premiery w londyńskim Battersea Evolution, Huawei zaprezentował swój długo wyczekiwany smartfon P9, który zrewolucjonizuje fotografię mobilną. Henry Cavill i Scarlet Johansson będą gwiazdami globalnej kampanii flagowca.

huawei p9
Na ekskluzywnym pokazie nowego flagowca Huawei pojawił się  hollywodzki aktor Henry Cavill i ikony światowej fotografii: Mary McCartney oraz David Guttenfelder – zwycięzca nagrody World Press Photo. Hollywoodzka gwiazda jest twarzą nowej kampanii Huawei. W spocie promującym P9 Cavill występuje u boku Scarlett Johannson.

Huawei P9 to pierwszy na świecie smartfon, który powstał przy współpracy z firmą Leica -ikoną światowej fotografii. Dzięki połączeniu sił obu gigantów, stworzone zostało urządzenie wyposażone w podwójny aparat. P9 wyznacza nowy standard w technologii fotografii mobilnej. Podwójny aparat pozwala na uchwycenie wyrazistych kolorów i efektywnych czarno-białych zdjęć w stylu charakterystycznym dla aparatów marki Leica.

Scarlett Johansson w specjalnym nagraniu dla Huawei przyznała, że sztuka fotografii jest jej niezwykle bliska: – Obserwowanie, jak Huawei łączy swoje siły z firmą Leica, światowym potentatem w dziedzinie fotografii, by stworzyć niezwykłe urządzenie jakim jest Huawei P9, było bardzo ekscytujące. Byłam zachwycona możliwością współpracy z Huawei przy tym projekcie, ponieważ bardzo podoba mi się sposób, w jaki możemy zaspokoić swoją ciekawość i spojrzeć na świat z innej perspektywy dzięki P9.

Film reklamowy nowego smartfona został nakręcony w Szanghaju i Nowej Zelandi przez uznanego reżysera Baillie Walsha z RSA. Fabuła nawiązuje do podwójnego aparatu Leica, który został zaprojektowany w urządzeniu. Artystycznego klimatu dodaje przeplatanie obrazów w kolorze oraz czerni i bieli. Nawiązuje to do unikatowej funkcji nowego P9, który poprzez połączenie obrazu z dwóch soczewek: czarno – białego i kolorowego, wydobywa niebywałą ostrość szczegółow w zdjęciach.
W spocie widzimy Scarlett i Henrego Cavilla, którzy  rywalizują ze sobą o najlepsze zdjęcia wykonane nowym smartfonem. O tym które z nich zwycięży w tym pojedynku dowiemy się w połowie kwietnia, kiedy to reklama trafi do emisji.

– Mam w sobie głęboką pasję do technologii i jestem bardzo podekscytowany możliwościami, które oferuje podwójny aparat Huawei P9 – powiedział Henry Cavill –  Duże wrażenie zrobił na mnie efekt współpracy Huawei i Leica. Nie dość, że osiągnęli nowy poziom w fotografii mobilnej,  to jeszcze byli w stanie zastosować tę technologię w tak fantastycznym urządzeniu.

Zdjęcia zrobione tym rewolucyjnym smartfonem możemy przeglądać na 5,2 calowym ekranie Full HD. Sercem P9 jest najnowszy układ Kirin 955, a samo urzadzenie pracuje pod kontrolą systemu Android Marshmallow 6.0.

Richard Yu, CEO Huawei Business Group, powiedział: – Wierzymy w technologię i kulturę, opartą na ludzkiej ciekawości i pragnieniu bycia kreatywnym. Takie podejście zmienia sposób postrzegania świata dookoła nas. Współpracując z Leica przy projektowaniu najnowszego smartfona P9, wyznaczyliśmy zupełnie nowe standardy fotografii mobilnej. Premiera naszego flagowego urządzenia nie bez przypadku odbywa się w Londynie, który znany jest z wysokiego poziomu kultury i sztuki. Widzimy smartfon P9 w rękach naszych kluczowych partnerów, którzy znani są z determinacji do sięgania poza utarte schematy i robienia tego co innym wydaje się niemożliwe. Wspólnie robimy duży krok w kierunku rewolucji fotografii smartfonowej.
Rodzina smartfonów Huawei P9 to arcydzieła najnowocześniejszego wzornictwa przemysłowego, które w naturalny  sposób kontynuuje minimalistyczny styl smartfonów Huawei klasy premium. Każdy model  P9 ma piękny, elegancki design, obudowa jest wykończona aluminium z diamentowym szlifem.