Skuteczna broń w usuwaniu zmarszczek

Umiejętność korzystania z nowoczesnych sprzętów i aparatury do przeprowadzenia mniej lub bardziej złożonych zabiegów dla poprawy urody oraz zdrowia to podbudowa współczesnej kosmetologii estetycznej.

Przed i po laserowym zabiegu usuwania zmarszczek

Odwieczne zmagania kobiet z problemami skóry wydają się znacznie mniej problematyczne, ponieważ na horyzoncie pojawiły się już nowe rozwiązania, z powodzeniem stosowane przez gabinety i kliniki medycyny estetycznej. Również w kwestii zmarszczek – znacznie wzrosła liczba ogólnodostępnych możliwość ich zmniejszania i wygładzania.

Lepsza kondycja cery dzięki medycynie estetycznej

Pierwsze zmarszczki sygnalizują rozpoczęcie procesu starzenia się skóry, osłabienie włókien kolagenu oraz elastyny. To naturalny proces już w 25-30 roku życia, natomiast wtedy jeszcze zmiany są delikatne i niewielkie. Później, bez odpowiedniej pielęgnacji i aktywnego działania, bruzdy stają się głębsze, a kolejne zaczynają pokrywać twarz, szyję, dekolt.

Początki tworzenia się zmarszczek mogą wystąpić w określonym wieku między innymi zależnie od predyspozycji genetycznych, na które nie mamy wpływu, natomiast szkodliwe działania, których można uniknąć to:

  • nadmierna ekspozycja na słońce oraz zbyt częste korzystanie z solarium,
  • nieprawidłowa pielęgnacja skóry,
  • gwałtowne odchudzanie,
  • nagłe wahania poziomu hormonów,
  • stres,
  • zbyt ekspresyjna mimika,
  • stale przesuszone za sprawą klimatyzacji powietrze.

Gdy stosowanie domowych metod i specjalistycznych kremów nie przynosi upragnionych wyników, warto zapoznać się z możliwościami medycyny estetycznej. Nowoczesne, efektywne urządzenia w rękach specjalistów pozwalają przywrócić gładkość i jędrność skóry, bezoperacyjnie pomagając pacjentom. Więcej o zaletach medycyny estetycznej dowiesz się ze strony www.kwel-med.pl.

Usuwanie zmarszczek laserem w klinice medycyny estetycznej

Usuwanie zmarszczek pod kontrolą specjalisty

W dziedzinie medycyny estetycznej niezwykle ważne są kwalifikacje personelu. Kliniki i gabinety medycyny estetycznej stawiają często na doświadczonych lekarzy oraz absolwentów kosmetologii, a tym samym osoby z pasją. Zaangażowanie oraz chęć nieustannego podnoszenia kwalifikacji sprawia, że tacy specjaliści doskonale radzą sobie z najnowszymi zdobyczami techniki medycznej w walce ze zmarszczkami.

Nie sposób wymienić wszystkie nieoperacyjne zabiegi, natomiast na uwagę zdecydowanie zasługuje w chwili obecnej kilka z nich.

1. Laserowe usuwanie zmarszczek – odpowiednio ustawiony zakres fal lasera pozwala indywidualnie dobrać moc promieniowania. Tworzone celowo mikrouszkodzenia w głębszych warstwach skóry natychmiast podejmują proces regeneracji komórek, ich namnażania, a tym samym wypełnienia wszelkich bruzd. Konieczne mogą być cykliczne zabiegi, podtrzymujące efekt.
2. Lifting w procesie resurfacingu – promień lasera usuwa zmienioną warstwę skóry, która w procesie naturalnej odbudowy zostaje zastąpiona nieuszkodzoną i bardziej napiętą. Technologia wiązki frakcyjnej pomaga odmłodzić oraz ujędrnić skórę, dlatego dodatkowym efektem jest lifting twarzy, również za sprawą przemodelowaniu produkcji kolagenu w głębi skóry.

3. Ultradźwięki – fale o częstotliwości przekraczającej 20 000 Hz, które dotrzeć mogą do skóry właściwej i w tak głębokiej warstwie działać intensywnie na wygładzanie zmarszczek. Komórki stymulowane są do działania poprzez masaż wibracyjny urządzenia, pobudzający do regeneracji. Poszerzone w ten sposób przestrzenie międzykomórkowe są bardziej chłonne na podawane preparaty terapeutyczne.

4. Kwas hialuronowy – pozwala na usuwanie zmarszczek i bruzd. Substancja ta występuje w organizmie człowieka, natomiast może być także pozyskiwana syntetycznie. Nawilża i utrzymuje objętość skóry, wypełniając linie w miejscach blizn i bruzd oraz stymulując do regeneracji. Efekt ostrzykiwanania może się utrzymać do roku.

5. Botox – toksyna botulinowa podana domięśniowo w postaci zastrzyku powoduje rozluźnienie mięśnia, czego efektem jest „wyprostowanie” zmarszczki. Działa w przypadku zmarszczek mimicznych, które utrwalają się z czasem nawet w młodym wieku, tworząc bruzdy na czole, czy w kącikach ust. Maksymalny efekt utrzymuje się do 6 miesięcy, lecz zdarza się, że i do 10.

Medycyna estetyczna a zdrowy rozsądek

Wszystkie zabiegi odmładzające na twarz lub twarz, szyję i dekolt, pozwalają nowocześnie i skutecznie bazować na kosmetologii estetycznej w trosce o urodę oraz młody wygląd. Bez magicznych eliksirów można nieco cofnąć czas dla starzenia się skóry. Zachowanie umiaru będzie najlepszą wskazówką dotyczącą tego, jak często poddawać się działaniu lasera lub iniekcji. Odpowiednio podkreślona uroda po usuwaniu zmarszczek wspomagana domową pielęgnacją, da efekt w postaci dobrego wyglądu na każdy dzień.