Sugestia Dorota Odój

sugestia dorota odoj

Inspiracją do powstania bielizny były dla mnie lata dwudzieste , ubiegłego wieku. Moją intencją było przeniesienie klimatu i ducha tamtych lat, a jednocześnie stworzenie nowej jakości w bieliźnie.  Wybór inspiracji nie był przypadkowy. To właśnie ten okres w modzie jest dla mnie symbolem kobiecości , która jest motywem przewodnim konkursu.

Myślę , że mój projekt to kobiecość w starym stylu , ale odkryta na nowo , zdefiniowana w nowych formach za pomocą nowych środków. Bielizna ma charakter wieczorowy, stonowana kolorystyka fioletów zestawionych ze złotym beżem przywodzi klimat lat dwudziestych, zaś nowatorskie wprowadzenie frędzli w biustonoszu i figach , nadaje im oryginalny charakter z potęgowany przez zastosowanie nietypowych dla przemysłu beliźniarskiego tkanin i dodatków.

sugestia dorota odo2

Dorota Odój jest zwyciężczynią polskiej edycji konkursu Triumph Inspiration Award wyłonioną podczas poznańskich targów Body Style. Studenci wydziałów projektowania mody z 30 krajów – od Finlandii po R.P.A i od Japonii po Izrael – konkurują w „Triumph Inspiration Award”, konkursie stworzonym przez specjalistę w dziedzinie projektowania bielizny, firmę Triumph International.

Mottem konkursu jest Fascynacja Kobiecością.

Dorota Odój zakwalifikowała się do światowego finału, gdzie będzie miała okazję przedstawić swój projekt kompletu bielizny międzynarodowemu jury. Uroczyste rozstrzygnięcie odbędzie się latem 2008 w stolicy Chin – Pekinie. Główny laureat otrzyma nagrodę w wysokości 15 000 euro,
a jego projekt przygotowany do produkcji przez zespół projektowy firmy Triumph. Zwycięski model będzie wyprodukowany w limitowanej serii i specjalnie eksponowany w witrynach sklepów. Młodzi projektanci, którzy zajmą miejsca: drugie i trzecie, otrzymają nagrody w wysokości: 10 000 i 5000 euro.

Projekt: Dorota Odój WSSiP Łódz
foto: Damian Sepczuka
modelka Jagoda Michalik
wnętrze: kawiarnia Rosenthal Lublin