Tatuaż w roli obrączki – hit sezonu ślubnego?

Obrączki ślubne są dopełnieniem uroczystości. Symbolizują wieczną miłość dwóch osób. Okazują się niezastąpione w przypadku tradycyjnej ceremonii. Czy można zastąpić je tatuażem?

foto. instagram.com/tattoomarisje

Nowa forma obrączek

Ten ślubny trend jest coraz bardziej popularny. Z powodzeniem zastępuje obrączki. Młode osoby, które zawierają małżeństwo, chętnie decydują się na tatuaż. Wiele z nich wybiera nawet motyw, który wyglądem przypomina klasyczne modele, zakładane przez narzeczonych w trakcie ceremonii. Palce często zdobi także ważna dla dwojga data, lub po prostu dzień ślubu. Młoda para, chcąc być jeszcze bardziej oryginalna wykorzystuje różne symbole, np. kółko i krzyżyk.

foto. instagram.com/helsbells_celebrant

Skąd trend na porzucenie tradycyjnych obrączek? Być może wziął się z rozpowszechnienia tatuowania i świadomości o jego trwałości, która jest większa niż w przypadku obrączek. Z tego powodu duża część osób decyduje się na rysunek na palcu, jako dowód wiecznej miłości.

foto. instagram.com/sseopism

Czy to koniec pierścionków zaręczynowych?

Nowy odpowiednik obrączki okazuje się być pożądany także jako zamiennik pierścionka zaręczynowego. W tym przypadku mamy do czynienia z bardziej różnorodnymi motywami.

foto. instagram.com/sseopism

Czy nowy trend znajdzie zwolenników również w Polsce? Wykonywanie tatuażu może popsuć romantyzm i atmosferę prawdziwych zaręczyn lub ceremonii ślubnej. Jednak coraz więcej z nas identyfikuje się z tworzeniem pamiątek na ciele i odbiera je bardziej osobiście. Tatuaże oddziałują również na emocje. Czy zdecydowałabyś się na takie rozwiązanie?

Marcelina Bednarska