Wegańska nowość na rynku modowym

Kaktus kojarzy się przede wszystkim z nieprzyjemnym kłuciem. Zaskakujące jest to, że jako materiał, nadaje się również do produkcji niebanalnych, wegańskich torebek.

kaktusa
Torebki z kaktusa – wegańska nowość na rynku

Torebki z kaktusa? Owszem! Marka RE:SIN ponownie zabiera nas w podróż. Wprost z Japonii przenosimy się do gorącego Meksyku, skąd pozyskane zostało tworzywo, służące do produkcji najnowszych torebek. Marka Desserto pozyskała tam wysoce zrównoważony, wegański, miękki materiał, który może zaskoczyć niejedną fankę eleganckich akcesoriów.

CACTUS MINI BAG

Torebki są dostępne w dwóch kolorach: klasycznym i ponadczasowym czarnym, a także w kaktusowym zielonym. Jest wielofunkcyjna, ponieważ może spełniać zarówno rolę mini torebki jak i etui na okulary. Jej zaletą jest to, że posiada wewnętrzną kieszonkę na kartę lub inny dokument oraz zapięcie na magnez. Regulowany pasek można całkowicie usunąć za sprawą trzymających go zatrzasków. Ponadto torebka posiada minimalistyczne zdobienie w postaci kulki z bursztynu.

kaktusa
Torebki z kaktusa – wegańska nowość na rynku

Wegańskie torebki z kaktusa

Desserto to tworzywo pochodzenia roślinnego, które wyróżnia się dużą miękkością w dotyku. Świetnie radzi sobie z wilgocią i płynami, jest również oddychające. Ponadto ma wysoką odporność na ścieranie, otarcia, rozciąganie i rozdzieranie, dzięki silnemu wiązaniu molekularnemu. To wszystko wskazuje na fakt, że produkt jest bardzo trwały i może aktywnie służyć przez długi czas.
Kaktusowy materiał spełnia najbardziej wymagające normy jakości i ochrony środowiska. Oprócz tego jest również w pełni biodegradowalny i posiada specyfikacje techniczne wymagane przez przemysł mody. Zaletą jest również to, że do wyrobu nie użyto toksycznych chemikaliów. Dla wielu osób podstawową informacją może być fakt, że produkcja odbyła się całkowicie wolna od jakiegokolwiek okrucieństwa.

kaktusa
Torebki z kaktusa – wegańska nowość na rynku