Wpływ sportu na libido

Zdaniem naukowców sport dobrze wpływa na libido i zwiększa aktywność seksualną. Czy jest to recepta na poprawę życia seksualnego?

Wpływ sportu na libido.

Badania naukowe wykonane na terenie Uniwersytetu Arkansas wykazują, że aktywność fizyczna uprawiana przynajmniej dwa-trzy razy w tygodniu prowadzi do zwiększenia się aktywności seksualnej nawet o połowę. Czy sport jest więc sposobem na podniesienie libido zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn?

Co mówi Internet?

Obecnie najwięcej informacji szukamy w internecie i w mediach społecznościowych. Jeżeli pojawiają się u nas problemy z niskim poziomem libido, to właśnie tam szukamy pomocy i sposobów, jak zwiększyć ochotę na seks. Można znaleźć wiele publikacji na temat wpływu aktywności fizycznej na libido. I w większości z nich pojawia się informacja, że nie należy łączyć braku ochoty na seks z niską aktywnością ruchową. Okazuje się nawet, że nadmierna aktywność fizyczna może doprowadzić do przemęczenia i wyczerpania organizmu, co znacząco zmniejsza ochotę na zbliżenia z partnerem. Czy to więc oznacza, że nie trzeba być aktywnym fizycznie, by mieć większą ochotę na seks?

Co mówią badania?

Na temat aktywności fizycznej i jej wpływu na organizm ludzki wykonano już setki badań. Skupiają się one nie tylko na zdrowiu, ale również naszej seksualności. Po pierwsze osoby, które są aktywne ruchowo, stają się dla nas z miejsca bardziej atrakcyjne, więc pojawia się u nas większy popęd seksualny. Wiele badań wykazuje, że ruch wpływa korzystnie na pracę  układu hormonalnego, a to przecież jego zaburzenia często doprowadzają do spadku libido. Zdaniem naukowców ruch zwiększa ochotę na seks, a potwierdzeniem tego jest lista badań, które wykonano na ten temat. Pojawia się jednak pytanie, jak to jest możliwe? Pozytywny wpływ sportu na seksualność człowieka wynika głównie z tego, że w czasie wysiłku fizycznego zmniejsza się poziom kortyzolu, czyli hormonu stresu.

 Stres jest jednym z największych wrogów

Sprawia, że obniża się nasze pożądanie, a co za tym idzie, podczas zbliżenia odczuwamy mniejszą przyjemność. Tutaj również na dowód można podać wyniki sondaży, które wykazują, że po dwudziestu minutach treningu u kobiet reguluje się praca gospodarki hormonalnej, a dzięki temu osiąga ona stan „gotowości do seksu”. Sport ma podobny wpływ na mężczyzn. Wykonywanie dwudziestominutowych ćwiczeń dwa razy w tygodniu zwiększa poziom testosteronu u mężczyzn, a ten hormon płciowy odpowiada za pożądanie i zdolności seksualne u Panów.
Nie można zapomnieć, że ruch wspiera układ krążenia w organizmie, a dzięki temu zapewnia prawidłowe dotlenienie wszystkich narządów, również tych płciowych. I na koniec sport uaktywnia proces wytwarzania hormonów szczęścia, czyli endorfin, które są niezbędne do zachowania dobrego nastroju i stają się jedną z najlepszych broni w walce ze stresem.

Sport a wiek

Sport zwiększa ochotę na seks u wszystkich, bez względu na wiek. Badania naukowe wykazały, że aktywność fizyczna zwiększa libido zarówno u studentów, jak i osób starszych  w wieku sześćdziesięciu lat. Przebadano różne grupy wiekowe i we wszystkich aktywność fizyczna oznaczała wzrost ochoty na seks. Trzeba jednak pamiętać, że seks to nie tylko sprawność fizyczna, ale również nasza psychika. Jeżeli mamy do siebie zaufanie, to nie pojawią się u nas problemy z libido i niechęć do seksu.

MK