Kiedy kupimy najtańsze bilety lotnicze?

Lato nas dogoniło, rośnie więc popularność wakacyjnych wyjazdów, a my przypominamy, co zrobić, żeby nie stracić.

jak_kupic_tani_bilet_lotniczyO popularności samolotów, jako środka transportu, nie trzeba już chyba nikogo przekonywać? Dzięki nim szybko możemy dotrzeć do celu i – co ważne – bilety lotnicze można kupić w naprawdę dobrych cenach. Wiele osób nadal uważa, że latanie to wysokie koszty, a to nieprawda. Mamy kilka praktycznych podpowiedzi dla tych, którzy zastanawiają się kiedy można kupić bilet lotniczy w korzystnych cenach.

Dużo wcześniej…

Im wcześniej, tym lepiej – prosta zasada. Wiadomo, że nie zawsze mamy sporo czasu na planowanie podróży, ale jeśli tylko jest taka możliwość, powinniśmy w miarę wcześnie zarezerwować bilet. Najlepiej od jednego do trzech miesięcy przed wylotem. To, ile kosztuje bilet, często zależy od klasy rezerwacyjnej. Linie dodają do systemu rezerwacyjnego określoną ilość biletów i ustalają ceny w danych klasach. Kiedy zapełniają się zarezerwowane miejsca w samolocie, ubywa tanich biletów.

Dni tygodnia

W niektóre dni tygodnia koszty przelotów można obniżyć o 40-100 zł. Trzeba wiedzieć, że loty do typowo wypoczynkowych miejscowości zwykle najkorzystniejsze są we wtorki i środy. Loty w soboty i niedziele są znacznie droższe. Polityka cenowa linii lotniczych często polega też na obniżkach cen lotów do miast, które związane są raczej z biznesem – wtedy loty weekendowe są tańsze.

Święta

Najdroższe loty odbywają się w okresie świątecznym. Trzeba liczyć się z tym, że Boże Narodzenie w Rzymie, czy bajeczna noc sylwestrowa w Paryżu – mogą słono kosztować.

Lot w obie strony

Jeśli zdecydujemy się na skorzystanie z oferty regularnych linii, może okazać się, że taniej będzie jeśli kupimy bilet w dwie strony. Jednak wciąż cena zależy od dnia tygodnia, w którym przypada wylot. Korzystnie też jest spędzić za granicą weekend i wrócić w niedzielę, gdy bilety są trochę tańsze.

Promocje

 Obecnie pojawiają się liczne promocje różnych przewoźników. Nawet regularne linie oferują obniżki cen, choć oczywiście największe promocje proponują tani przewoźnicy. W ich przypadku najlepiej śledzić oferty, systematycznie zaglądać na stronę internetową, ponieważ okazje pojawiają się i szybko znikają. Zaskakują, dlatego trzeba być na bieżąco. Na tej stronie znajdziecie promocje.
Podróże samolotem wciągają. Jeśli raz uda nam się kupić tani bilet, to więcej niż pewne, że będziemy znów „polowali” na tanie oferty.