5 sposobów na bezstresowy ślub

Ślub traktowany jest zwykle przez narzeczonych jako jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Nie ma więc nic dziwnego w dbałości o to, by był wyjątkowy.

 

5 sposobow na bezstresowy slub
Jak nad wszystkim zapanować i sprawić, by wielomiesięczne przygotowania były przyjemnością i nie wiązały się ze stresem? Oto kilka sposobów.

1. Kompleksowy serwis

Wybierając lokal na weselne przyjęcie warto zdecydować się na taki, który nie tylko ma atrakcyjne położenie czy ładnie urządzone wnętrze. Młode pary bardzo cenią miejsca o elastycznej ofercie i będące w stanie zapewnić kompleksową obsługę. Takie podejście obiektu zdejmuje z barków przyszłych nowożeńców dużą część przygotowań. Pomoc w organizacji wesela może być różna. To zwykle państwo młodzi decydują, co powierzą profesjonalistom, a czym zajmą się sami. – Jeśli nasi klienci sobie tego życzą, możemy przejąć na siebie znaczną część przygotowań – mówi Jakub Urbaniak, współwłaściciel Dworu Złotopolska Dolina w Trębkach Nowych pod Warszawą, specjalizującego się w organizacji przyjęć weselnych. – Pary młode często powierzają nam zorganizowanie dodatkowych atrakcji albo zespołu czy DJ’a. Wychodzimy z założenia, że ostatnia rzecz, jaką chcą słyszeć, to, że coś jest niemożliwe do wykonania. Dlatego staramy się wychodzić naprzeciw ich życzeniom i potrzebom. Jesteśmy dostępni 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Wybierając tego typu miejsce, oferujące  doradztwo i kompleksową obsługę, państwo młodzi oszczędzają nie tylko czas. Mogą też odetchnąć i zająć się innymi rzeczami z większą swobodą i przyjemnością.

2. Lista gości

Aby sprawnie i szybko ją przygotować, warto stworzyć dokument w Excelu lub w Wordzie i zachować w chmurze lub google.docs. Dzięki temu państwo młodzi mają do niej dostęp o każdej porze i na różnych urządzeniach. Mogą ją modyfikować w dowolnym momencie. Takie zarządzanie listą pozwala na bieżąco ją uaktualniać, robić notatki itp. Możemy być pewni, że nikogo nie pominiemy i że przez cały czas przygotowań do „wielkiego dnia” wszystko będziemy mieli pod kontrolą.

3. Pomocnicy

Podczas przedślubnych przygotowań warto otaczać się nie tylko profesjonalistami, ale także bliskimi, na których pomoc i rady możemy liczyć. – Podczas naszego wieloletniego doświadczenia przekonaliśmy się, że choć wizje państwa młodych i rodziców na temat różnych kwestii czasem się różnią, działa to tylko inspirująco – mówi Jakub Urbaniak. Skąd więc mit o kłótniach ze względu na odmienność preferencji? – Podczas spotkań z młodą parą, w których nierzadko uczestniczą również jej bliscy, wspólnie ustalamy wiele kwestii. Rozbieżne zdania obu ze stron wyzwalają kreatywność. Pokazujemy różne aspekty danego rozwiązania albo jak osiągnąć kompromis. Przystępując do planowania wesela, dobrze mieć w głowie pewne wyobrażenia. Ale jeszcze lepiej być otoczonym ludźmi, którzy pomogą je udoskonalić i sprawić, by ten ważny dzień przybrał najlepszą wersję z możliwych.

4. Osobny projekt

Dobra organizacja to klucz do sukcesu przy planowaniu tego wyjątkowego dnia. Już na samym początku przygotowań, warto zaopatrzyć się w porządny terminarz i zapisywać w nim wszystkie zadania do wykonania z uwzględnieniem określonych terminów. Poradniki, dotyczące tego, co i kiedy załatwić, bez trudu można znaleźć w Internecie. Przydać się też może osobna skrzynka mailowa na sprawy związane wyłącznie z przygotowaniami do ślubu i przyjęcia weselnego. Jeśli założymy specjalne konto, możemy być pewni, że nie przegapimy żadnego maila. Ponadto, wszystko będziemy mieć w jednym miejscu, co znacznie przyspieszy i usprawni nasze działania.

5. Siła obrazu

Organizując przyjęcie weselne warto pamiętać, że obrazy mają większą moc niż słowa. Jeśli podoba nam się dekoracja w określonym kolorze, zamiast go opisywać, pokażmy firmie zajmującej się tą dziedziną zdjęcie. – Jestem gorącym zwolennikiem takiej komunikacji – twierdzi Rafał Batko, manager – Pozwala zachować pełną jasność i znacznie szybciej ustalić, na czym zależy młodej parze. Jeśli przy planowaniu ślubu i wesela czerpiemy inspirację z Internetu, zachowujmy linki do odwiedzanych stron. Być może przyjdzie nam do nich wrócić – choćby nawet tylko po to, by pokazać coś jako wzór firmom, które będą troszczyć się o nasze przyjęcie.
To tylko przykłady sposobów, w jakie można ułatwić sobie przedślubne przygotowania. W rzeczywistości, ważny jest nie tylko „wielki dzień”. Za całą magię odpowiadają również poprzedzające go miesiące. Bo to nie tylko czas planowania, ale też ekscytacji i oczekiwań. Warto spróbować przeżyć je w przyjemności.