Jak przygotować bagaż do podróży? 7 ważnych rad

Zawsze martwisz się, czy twój bagaż jest wystarczająco dobrze zabezpieczony przy locie samolotem? Poznaj 7 rad, dzięki którym właściwie przygotujesz się na wakacje!

Jak przygotować bagaż do podróży? 8 ważnych rad

Z podróżą wiąże się wiele przygotowań, które wymagają poświęcenia czasu, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik. Jak zadbać o przewóz bagażu, by mieć pewność, że dotrze on razem z tobą do celu bez problemów?

1. Zrób listę

Sporządź listę, na której wypiszesz wszystkie rzeczy niezbędne do wyjazdu. Podziel je na kategorie, np. na produkty spożywcze i kosmetyczne. Możesz też przygotować bagaż podręczny, w którym będą znajdowały się wszystko to, co chcesz mieć blisko siebie, aby nie musieć szukać. Dzięki liście zmniejszysz ryzyko zapomnienia niezbędnych rzeczy.

2. Przygotuj plan podróży

Dobra organizacja podróży pozwoli ci nie tylko na bezstresowe zwiedzanie, ale i na jak najefektywniejsze wykorzystanie czasu spędzanego na urlopie. Dzięki niemu będziesz wiedzieć wszystko o przebiegu lotu i innych związanych z nim formalnościami. Możesz wydrukować plan w kilku egzemplarzach i umieścić go w bagażu podręcznym oraz w walizce. Zapisz dokument w telefonie, aby w razie potrzeby móc ponownie go wykorzystać.

3. Zabezpieczaj walizkę na kłódkę

Zwykły zamek to za mało, aby zabezpieczyć walizkę. Dlatego jeżeli masz kłódkę, wykorzystaj ją obowiązkowo. W przypadku jej braku, możesz ją dokupić i samodzielnie założyć.

4. Usuń nieważne naklejki i kartki z walizki

Pozbądź się zbędnych etykiet i naklejek, ozdabiających twoja walizkę. Dzięki temu unikniesz nieporozumień i problemów związanych z kwestiami bagażowymi na lotnisku, a twój bagaż będzie wyglądał bardziej elegancko.

5. Przygotuj etykietę z danymi osobowymi

Warto być przygotowanym na wszelkie ewentualności, również na niepowodzenia w trakcie podróży. Umieść dodatkową informację o danych kontaktowych. Powinno na niej znaleźć się:

  • imię i nazwisko
  • numer telefonu
  • adres e-mail
  • adres domowy

Kopię karteczki umieść też w środku walizki.

6. Wybór walizki

Pozornie nieistotny wybór walizki może okazać się kluczowy, zwłaszcza w sytuacji jej odnalezienia. Kolorowe walizki z charakterystycznymi motywami rzucają się w oczy  w przeciwieństwie do standardowych modeli: szarych, czarnych czy granatowych. Warto zadbać o przyczepienie do zamka breloka, który dodatkowo wyróżni bagaż.

7. Wartościowe przedmioty

Pamiętaj o tym, żeby wartościowe przedmioty mieć przy sobie, czyli w bagażu podręcznym! Elektronika, pieniądze i biżuteria powinny być zabezpieczone przed uszkodzeniami i kradzieżą oraz starannie zapakowane.