Magazyn „Burda” – odrobinę historii

Czasopismo „Burda” jest wydawane w Polsce od 1991 roku. Od tej pory zasłużyło sobie na miano pisma wręcz kultowego, które wychowało wiele kobiet i sprawiło, że zaczęły się interesować modą i przenosić na polski grunt wszelkie nowinki modowe pojawiające się na całym świecie.

o historii burdy

Na czym polega urok i popularność tego czasopisma i dlaczego warto je prenumerować?

Magazyn Burda – odrobinę historii

Początków „Burdy” należy szukać w Niemczech, w roku 1949. Wówczas niebyt wykształcona, pochodząca z małego miasteczka Offenburg, Anna Burda z domu Lemminger w wieku lat czterdziestu w prezencie od męża otrzymała małe bankrutujące wydawnictwo. Anna lubiła ładne sukienki i uwielbiała się stroić, więc wpadła na pomysł by założyć czasopismo o szyciu, o trendach w modzie i o tym jak kobiety z prowincji, jak i z dużych miast powinny się ubierać. Od 1952 roku do pisma dołączano słynne wykroje ubrań. Wkrótce czasopismo rozszerzyło swoją działalność na inne kraje i z małego pisemka lokalnego stało się jednym z poczytniejszych magazynów modowych na świecie.

Wygląd magazynu ” Burda” oraz jego zawartość

„Burda” to czasopismo skierowane przede wszystkim do płci żeńskiej. Zawiera informacje na temat najmodniejszych na świecie stylizacji ubraniowych, wraz z dużą ilością zdjęć modelek przedstawiających jak dana kreacja wygląda w praktyce. „Burda” posiada formę i wygląd na miarę współczesnych czasów. Posiada profesjonalną oprawę, ładną okładkę. Z zewnątrz prezentuje się więc bardzo pozytywnie. Treść jest również atrakcyjna, szata graficzna bardzo kolorowa i przyciągająca wzrok. Największą zaletą „Burdy” jest z pewnością jej przystępność. Nie jest to pismo skierowane do dam z wysokich sfer, ale raczej do przeciętnej czytelniczki, która interesuje się rynkiem ubrań kobiecych, chce wiedzieć co się akurat na świecie nosi oraz jest na tyle kreatywna i ma na tyle zdolności, by samej sobie uszyć podobającą się jej stylizację. Ale oczywiście również panie lubujące się w drogich strojach znajdą w „Burdzie” coś dla siebie, gdyż zbiera ona najnowsze trendy modowe z całego świata. „Burda” to ponad 120 stron co miesiąc. To dobry wybór dla każdej kobiety, która choć odrobinę interesuje się ubiorami i modnymi stylizacjami.

Coś co zapada w pamięć w związku z czasopismem „Burda” to przede wszystkim dokładne projekty wykonania konkretnych ubrań. Tego typu wykroje to prawdziwa gratka dla pań, które lubią szyć i dla których przyjemność sprawia wykonywanie różnych nowoczesnych kreacji. Opisane są w sposób bardzo dokładny i zrozumiały, a poza tym wszystko jest poparte rysunkiem jak dany element skroić i potem uszyć. Wykroje „Burdy” to nie tylko oferta dla amatorek rozpoczynających swoje zamiłowania krawieckie, ale także dla profesjonalistek, które chcą poszerzyć swoje zawodowe horyzonty i poznać coś nowego w dziedzinie szycia. Arkusze wykrojów umożliwiają dopasowanie odzieży do rozmiaru jaki potrzebuje potencjalna użytkowniczka. Ponadto magazyn radzi jaki rodzaj tkaniny jest najodpowiedniejszy do danego fasonu.

„Burda” to również ciekawe artykuły. O tym jak dobrać odpowiedni strój na konkretny typ imprezy, o tym jak znaleźć jak najlepszą kreację dla nieco puszystszych pań, o tym co jest aktualnie modne, a czego raczej trzeba w stylistyce ubraniowej unikać. To także całe mnóstwo pomysłów na to jak ubarwić życie poprzez tworzenie ciekawych i oryginalnych rzeczy – maski do spania, torebki w stylu ludowym czy wprowadzeniu afrykańskich elementów to własnego stroju. „Burda” jest odpowiedzią na zabicie nudy, na kreatywne szycie oraz na to by prace krawieckie nie były kojarzone jedynie z monotonnym i automatycznym wykonywaniem schematycznych czynności.

W „Burdzie” znaleźć można również artykuły z działu „Pogotowie krawieckie” oraz galerie kreacji uszytych przez czytelniczki magazynu. Prócz tego swój kącik znajdą tu również wielbicielki książek, krzyżówek i porad związanych ze zdrowiem i pielęgnacją ciała.

Cena „BURDY” i zalety związane z jej prenumerowaniem

Kwestią bardzo zachęcającą do zakupu produktu jest również stosunkowo niska cena. W porównaniu z jakością wykonania czasopisma jest ona naprawdę niewielka. Z kolei prenumerata Burda daje opcje otrzymania magazynu do domu, przez co nie ominie się żadnego numeru. W przypadku prenumeraty rocznej oszczędza się około 50 złotych, zaś w przypadku prenumeraty dwuletniej można zaoszczędzić prawie 150 złotych. Opcja prenumeraty jest więc korzystna ze względów finansowych, a także czasowych – nie trzeba iść do sklepu, by zaopatrzyć się w najnowszy numer tego czasopisma.

https://prenumerata.ruch.com.pl/prenumerata-burda

Artykuł sponsorowany