Aktywne lato z Maluchem – pomysły na wakacyjne zabawy

Wspólne spędzanie czasu z Dzieckiem jest bardzo ważne dla budowania prawidłowych i silnych relacji z potomstwem.

Możliwości spędzania wspólnie czasu jest sporo, warto jednak stawiać na aktywności, które będą dla dziecka rozwojowe, a jednocześnie pozwolą mu cieszyć się z czasu, który spędza z rodzicami. Jak aktywnie spędzić czas z Maluchem? Lato to idealna pora na to, by jak najwięcej przebywać z dzieckiem na świeżym powietrzu.

Rodzinne wycieczki

Świetnym sposobem na spędzenie rodzinnie wolnego czasu w sposób aktywny są wycieczki rowerowe. To dobra forma aktywności dla Dzieci w każdym wieku – wystarczy tylko odpowiednio dobrać jeździk, hulajnogę czy rower do wieku i umiejętności Dziecka. Wyprawy nie muszą być wcale długie. W zależności od możliwości Maluchów mogą być tu krótkie wyprawy np. do pobliskiego parku.

Wspólne pikniki

Przy okazji wycieczek rowerowych można jako przerywnik od aktywności urządzić sobie rodzinny piknik w jakimś ciekawym, urokliwym miejscu. Zwyczajny piknik odpowiednio zaplanowany może zamienić zwyczajny weekend w niezapomniany, wyjątkowo spędzony czas. Wystarczy znaleźć tylko dobre miejsce i przygotować ulubione przekąski. Można zabrać też ze sobą zabawki, książeczki, piłki, lotki, bańki mydlane itp. – jednym słowem wszystko to, co uatrakcyjni wspólnie spędzony czas. Piknik nie wymaga specjalnie wielkiego przygotowania. Wystarczą przekąski, odpowiednie miejsce i rodzinna atmosfera, by dla Dziecka tak spędzony dzień był wyjątkowy i niezapomniany przez długi czas.

Zabawy w ogrodzie

Jeśli mamy własny ogród, mamy mnóstwo możliwości na to, by aktywnie spędzić czas z dzieckiem przy okazji ucząc go czegoś nowego. Jeżeli maluch będzie wyrażał takie zainteresowanie, można sadzić z nim owoce, warzywa, kwiaty, opowiadać o ich sadzeniu i pielęgnacji, zachęcając tym samym Dziecko to samodzielnej opieki nad roślinami.
Nie każdy jednak ma zamiłowanie do ogrodnictwa. To jednak nie oznacza rezygnacji ze spędzania wspólnego czasu w ogrodzie. W zależności od wieku dziecka można urządzić w nim gry terenowe, pograć w piłkę, skakać na trampolinie czy pobawić się w basenie. Niezależnie od tego, co będziemy robić z Dzieckiem w ogrodzie, najważniejsze jest to, by spędzać czas razem i robić to, co każdemu będzie sprawiało przyjemność. Ruch na świeżym powietrzu latem to przyjemność zarówno dla Dzieci jak i ich rodziców.

Aktywne spędzanie czasu z dzieckiem – dlaczego warto?

Życie we współczesnym, pędzącym do przodu świecie nie jest łatwe. Każdego dnia mamy mnóstwo obowiązków, a tak mało czasu na ich wykonanie. Warto jednak w tym pędzie znaleźć chwile dla siebie i swojego Dziecka, spędzając z nim czas w sposób aktywny i wartościowy. To zaprocentuje w przyszłości i pozytywnie wpłynie na jego rozwój. Aktywne zabawy Maluchów z opiekunami poprawia ich samopoczucie, wzmacnia pewność siebie i pozwala zbudować trwałą i silną relację. Dodatkowo ruch to zdrowie, dzięki temu poprawia się koordynacja ruchowa i sprawność Dziecka. Wspólny czas spędzony na świeżym powietrzu w cieple słonecznych promieni będzie reklamujący i budujący więzi rodzinne.

Artykuł został przygotowany dzięki uprzejmości sklepu MoMi.pl .