Odzież damska – aktualne trendy

W tym sezonie modna jest odzież damska inspirowana latami 70., gdzie łączy się hipisowski orientalizm z amerykańskim wyluzowaniem. Innymi trendami są romantyczne i wręcz groteskowe kwiatowe motywy oraz romantyczne prawie dziewiętnastowieczne koronki.

Odzież damska – aktualne trendy

Trzeba przyznać, że tegoroczne trendy są urokliwe. Odzież damska promowana w tym sezonie nadaje się zarówno dla kobiet 25+, jak i 55+, wszystko zależy od dodatków. To wspaniałe, że ani styl hippie, ani zwiewne koronki, ani porośnięta wręcz kwieciem odzież damska jest całkiem uniwersalna i łaskawa dla wieku.

W stylu hippie, ale dojrzale…

Styl hipisowskiej księżniczki kojarzy się przede wszystkim z młodzieżą z lat 70. i różnokolorowymi dodatkami, naturalnymi materiałami, zwiewnością itd. Nie zestawia się go jednak w pierwszym momencie z dojrzałą stylizacją. Prawda jest jednak taka, że w nadchodzącym sezonie wcale nie cofamy się do dawnej młodzieżowej mody. Współcześnie styliści i projektanci poddali ten trend zupełnie nowej, ekskluzywnej odsłonie. Jak to zrobili?

Nowa forma stylu hippie à la 2015 rok

Otóż współczesne stylizacje polegają głównie na zderzaniu starych form z nowymi i wyciąganiu maksimum efektu z tego, co powstaje. Dlatego odzież damska tej wiosny wchodzi w takie oto na przykład interakcje:

– orientalne, śmiałe motywy zderzone z amerykańskimi „luzackimi” dodatkami;
– wymyślne, niekonwencjonalne wzory zderzone z klasycznymi, normatywnymi krojami;
– zwiewne, lekkie materiały zderzone zostają ze zgrzebnymi, ciężkimi tkaninami.

Takie połączenia mogą się wydawać nieco awangardowe, jednak odpowiedni dobór elementów stroju stworzy prawdziwe perełki stylizacji. Niech posłużą za przykład najnowsze projekty domu mody Gucci, gdzie projektantka wróciła krojem lekko do lat 70., jednak nadając odzieży bardziej zmysłowe i seksowne kształty. Wszystko dopieszczone jest w naszywanych ręcznie koralikach, haftach, tworzących różnobarwne mozaiki – jednym słowem hippie w stylu 2015. Niejedna dojrzała kobieta będzie się pięknie prezentować w tego typu odzieży.

Oplatające kwiaty

Kwiatowe motywy to hit tej wiosny. Nie kończy się jednak tylko na odzieży z motywem kwiatowym, która kojarzy się zazwyczaj z lekkością i zwiewnością. Nie. W tym sezonie kwiaty są tajemnicze, może nawet ciut niebezpieczne, okalają całą sylwetkę niczym bluszcz. Kwiatowe wzory utrzymywane są w różnych tonacjach kolorystycznych, jednak nawet wszelkie odcienie zieleni występują obok wszechogarniającego kolorowego szaleństwa. Co ciekawe, można w tym sezonie łączyć ze sobą na przykład koszulę ze spodniami w motywy kwiatowe w zupełnie różnych kolorach z innymi wzorami itd. Pamiętajmy jednak, aby unikać już biżuterii w takie floralnej stylizacji, bo wtedy efekt „ukrycia w buszu” zostanie zepsuty.

Ach te koronki…

Odzież damska uszyta cała z koronek to jeden z najmodniejszych trendów tej wiosny i lata. Jednak koronki nie są gotyckie, jak jeszcze kilka lat temu, a całkiem romantyczne. Nie bójmy się nosić do nich zwykłych czarnych rajstop i mokasynów, dzięki temu złamiemy konwencję i nadamy stylizacji nuty współczesności.