Czujnik światła – kto powinien go nabyć?

W dzisiejszych czasach wzrasta świadomość konieczności oszczędzania energii elektrycznej w imię ochrony planety.

Czujnik światła – kto powinien go nabyć?

Ludzie poszukują nowych rozwiązań w dziedzinie oświetlenia domu, które mają na celu nie tylko obniżenie rachunków za prąd, lecz także troskę o środowisko. Proekologiczne zachowania wspierają najnowsze rozwiązania technologiczne wpisujące się w popularną obecnie estetykę smart home – jednym z nich są nowoczesne czujniki światła. Jakie jeszcze zalety mają te urządzenia i kto powinien się w nie zaopatrzyć?

Czujnik światła w telefonie, a zarazem w domu – zalety zdalnej technologii

Detektory światła najnowszej generacji są połączone z aplikacją mobilną, dzięki czemu umożliwiają użytkownikowi zdalne sterowanie. Czujnik światła na smartfonie i inne najnowsze rozwiązania na rynku smart home proponuje marka FIBARO. Zapytaliśmy założycieli tej firmy, jak wygląda zainteresowanie Polaków czujnikami światła i które modele cieszą się największą popularnością. Przyznali, że obecny w ich ofercie czujnik Motion Sensor, wykrywający nie tylko światło, lecz także ruch i temperaturę, jest najchętniej wybierany przez klientów, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z automatyką domową. Jego prosta obsługa, mobilność i ogromna funkcjonalność sprawiają, że miniaturowe urządzenie szybko przekształca zwykły dom w dom inteligentny, poprawiając tym samym komfort domowników.

Czujnik światła idealny dla osób, którym zależy na komforcie i bezpieczeństwie

Zasada działania czujnika ruchu do światła jest prosta – jego podstawowym zadaniem jest automatyczne włączanie i wyłączania oświetlenia, w zależności od występowania ruchu lub nasilenia światła naturalnego. Wyposażony we włącznik bezdotykowy czujnik sprawia, że światło włącza się właśnie tam, gdzie przebywamy, dzięki czemu nie musimy się martwić o brak niezbędnego oświetlenia, np. przemieszczając się po domu wieczorową porą. To idealne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie komfort i bezpieczeństwo.

Nie masz pewności, czy wyłączyłeś światło? Motion Sensor sprawdzi to za Ciebie!
Wiele osób, będąc w pracy lub na spotkaniu z przyjaciółmi, zastanawia się, czy światło w mieszkaniu zostało zgaszone. Natrętne myśli powodują niepotrzebny stres. Dzięki zdalnie sterowanemu czujnikowi włączania światła i aplikacji mobilnej zainstalowanej w smartfonie możemy sprawdzić bieżącą sytuację w domu w przeciągu chwili, co chroni nas przed zbędnymi zmartwieniami i pozwala cieszyć się życiem. Czujnik światła Motion Sensor umożliwia ponadto integrację z systemem alarmowym, dzięki czemu możemy czuć się bezpiecznie i mieć wszystko pod kontrolą 24/7 – wystarczy jedno kliknięcie!

Więcej czasu na relaks i niższe rachunki za prąd

Czujnik natężenia światła Motion Sensor to niezbędny element inteligentnego oświetlenia domu, który sprawia, że światło świeci się tylko wtedy, gdy go potrzebujemy, a zmianę natężenia można dostosowywać do aktualnych potrzeb. Oślepiające światło z samego rana lub pojawiający się znienacka zmrok w zimowy wieczór to już nie problem. Innowacyjny system sam dobiera najlepsze parametry oświetlenia, sprawiając, że mamy więcej czasu na relaks i wreszcie możemy się wyspać. Co więcej, takie rozwiązanie powoduje, że bezwysiłkowo oszczędzamy energię elektryczną.

Czujnik światła dla estetów i miłośników funkcjonalnych gadżetów

Czujnik światła FIBARO cieszy się sporym zainteresowaniem nie tylko ze względu na swoją funkcjonalność, lecz także niebanalną formę. Wykonany z wysokiej jakości tworzywa Motion Sensor, za sprawą niewielkich rozmiarów i neutralnej kolorystyki, wpasuje się w każdą przestrzeń, jednocześnie zapewniając walory dekoracyjne. Schemat montażu czujnika światła jest niezwykle prosty, ponieważ urządzenie działa bezprzewodowo. Możemy zamontować je na lampie czy ścianie i stosować jako czujnik ruchu do światła LED czy czujnik natężenia światła.

Jak widać, bezprzewodowy czujnik światła to idealne rozwiązanie dla idących z duchem czasu osób, którym zależy na komforcie, bezpieczeństwie, stylowym wystroju mieszkania w zgodzie z naturą i bezwysiłkowym oszczędzaniu energii. Jeżeli zainteresowały Cię spektakularne możliwości inteligentnego oświetlenia, odwiedź stronę FIBARO i dowiedz się więcej na temat czujnika światła Motion Sensor!


Artykuł sponsorowany

Wpis znaleziono dzięki:

- Czujnik światła

- Czujnik światła Motion Senso

- Funkcjonalne gadżety